pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Początek tygodnia z PMI

Początek tygodnia z PMI

05 cze 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Zaczynamy od ważnych danych

    Pomimo trwających jeszcze dni wolnych od pracy m.in. w Szwajcarii, Niemczech czy Nowej Zelandii, poniedziałek przyniesie nam sporo ważnych odczytów. Od rana poznawaliśmy wyniki indeksów PMI dla usług w Europie. W większości przypadków nie odbiegały one od prognozowanych wartości. Najlepszym wynikiem mogą pochwalić się Hiszpanie z wynikiem 57,3 pkt. Z kolei najgorszy odczyt zanotowano w Wielkiej Brytanii – 53,8 pkt, co mimo wszystko nie osłabiło funta. Wynik zbiorczy dla Strefy Euro nieznacznie przekroczył oczekiwania analityków, jednakże nie wpłynęło to na poprawę notowań euro, które traci dziś w stosunku do dolara.

Popołudnie ze Stanami,

    Od godziny 14:30 czeka nas seria danych ze Stanów Zjednoczonych. Najpierw opublikowane zostaną mniej ważne dane dla inwestorów. Będą to koszty pracy oraz jej wydajność. Później poznamy nieco bardziej interesujące dane. Należeć do nich będą dynamika zamówień, indeks PMI dla usług oraz raport ISM dla usług. Dobre dane mogą jeszcze bardziej wesprzeć dzisiejszą korektę na głównej parze walutowej.

Korekta na złotym

    Od rana polski złoty traci w stosunku do głównych walut. Po ostatnich sporych spadkach było praktycznie przesądzone, że większa korekta ruchu spadkowego musi kiedyś nastąpić. Aktualnie dolar wyceniany jest na 3,72 zł, za euro zapłacimy 4,18 zł. Frank kosztuje 3,85 zł, a funt 4,80 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Walutowy rollercoaster
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nowe realia
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny