Na dobry początek tygodnia

01 kw. 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Lekkie odreagowanie

Poniedziałek jest dobrym dniem dla naszej waluty. Złotówka odrabia zeszłotygodniowe straty w stosunku do większości głównych walut. Frank szwajcarski potaniał o 3,83 zł. Cena dolara amerykańskiego spadła do 3,82 zł. Z kolei notowania euro wyglądają w miarę stabilnie i oscylują w okolicy 4,29 zł.

Szereg danych

Przed południem poznaliśmy serię publikacji z europejskich gospodarek. Niestety w większości nie były to pozytywne informacje. W największej gospodarce europejskiej, w Niemczech, dzisiejszy wynik indeksu PMI dla przemysłu wyniósł zaledwie 44,4 pkt. Również całkowity wynik dla strefy euro nie był zadowalający – 47,5 pkt. Ci dziwne te słabe wyniki nie wpłynęły zbytnio na notowania wspólnej waluty.

Z kolei w godzinach popołudniowych poznaliśmy kilka danych zza oceanu. Wyniki sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych rozczarowały inwestorów, jednak,  odczyt raportu ISM dla przemysłu pozytywnie zaskoczył rynki co umocniło amerykańską walutę na szerokim rynku.

Ciekawy tydzień

Kolejne dni tygodnia zapowiadają się równie ciekawie. Najważniejsze wydają się wydarzenia w Wielkiej Brytanii, gdzie Izba Gmin po raz kolejny będzie poddawać pod głosowanie możliwe scenariusze wyjścia Wielkiej Brytanii z szeregów Unii Europejskiej.

W piątek, jak co pierwszy piątek miesiąca, poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Będą one ważne w kontekście ostatnich słabszych odczytów i przyszłych decyzji FED.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Widok z płaskowyżu

31 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja w dół!

30 mar 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy gospodarka słabnie?

29 mar 2023

Dawid Górny