pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Początek ciekawego tygodnia

Początek ciekawego tygodnia

01 kwi 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Lekkie odreagowanie

    Poniedziałek jest dobrym dniem dla naszej waluty. Złotówka odrabia zeszłotygodniowe straty w stosunku do większości głównych walut. Frank szwajcarski potaniał o 3,83 zł. Cena dolara amerykańskiego spadła do 3,82 zł. Z kolei notowania euro wyglądają w miarę stabilnie i oscylują w okolicy 4,29 zł.

Szereg danych

    Przed południem poznaliśmy serię publikacji z europejskich gospodarek. Niestety w większości nie były to pozytywne informacje. W największej gospodarce europejskiej, w Niemczech, dzisiejszy wynik indeksu PMI dla przemysłu wyniósł zaledwie 44,4 pkt. Również całkowity wynik dla strefy euro nie był zadowalający – 47,5 pkt. Ci dziwne te słabe wyniki nie wpłynęły zbytnio na notowania wspólnej waluty.

    Z kolei w godzinach popołudniowych poznaliśmy kilka danych zza oceanu. Wyniki sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych rozczarowały inwestorów, jednak,  odczyt raportu ISM dla przemysłu pozytywnie zaskoczył rynki co umocniło amerykańską walutę na szerokim rynku.

Ciekawy tydzień

    Kolejne dni tygodnia zapowiadają się równie ciekawie. Najważniejsze wydają się wydarzenia w Wielkiej Brytanii, gdzie Izba Gmin po raz kolejny będzie poddawać pod głosowanie możliwe scenariusze wyjścia Wielkiej Brytanii z szeregów Unii Europejskiej.

    W piątek, jak co pierwszy piątek miesiąca, poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Będą one ważne w kontekście ostatnich słabszych odczytów i przyszłych decyzji FED.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak