Po PMI czas na dane z rynku pracy

02 Paź 2015

Europejskie indeksy zaczęły dzień na wyraźnych ponad 1-procentowych plusach. Chiny podejmują kolejne kroki by pobudzić swoją gospodarkę. Ludowy Bank Chin obniżył poziom wkładu własnego przy kredytach hipotecznych z 30 proc. do 25 proc. Dolar i funt zyskują względem głównych walut.

Po południu poznamy bardzo ważne dane z amerykańskiego rynku pracy. O godzinie 14:30 zobaczymy stopę bezrobocia, zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i w sektorze prywatnym oraz płace godzinową. Inwestorzy w tych danych będą doszukiwać się wskazówek dotyczących daty podwyżki stóp procentowych w USA. Tymczasem obserwujemy niewielkie umacnianie się amerykańskiej waluty oraz spadki cen złota.

Polski złoty względem głównych walut notowany jest podobnie jak wczoraj. W przypadku euro mamy nadal wysoki poziom 4,24 zł. Na funcie, po dzisiejszych lepszych od prognoz PMI z Wielkiej Brytanii mamy cenę o 2 grosze wyższą niż wczoraj tj. 5,76 zł. Dolar już trzeci dzień znajduje się w okolicach 3,80 zł, czyli najwyżej od sierpnia. Za franka zapłacimy 3,88 zł.

W kalendarzu makro zobaczymy dziś jeszcze dwa przemówienia członków FOMC z USA, o 15:00 James Bullard i 19:30 Stanley Fischer.

W poniedziałek mamy ciąg dalszy publikacji wskaźników PMI. O godz. 9:55 swój wskaźnik opublikują Niemcy, o 10:30 Wielka Brytania, o 15:45 USA. Ponadto o 11:00 mamy sprzedaż detaliczną z Eurolandu, a o 16:00 wskaźnik ISM dla usług z Stanów.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Stagflacja bliżej niż nam się wydaje

22 Paź 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Risk off coraz odważniejszy

21 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Kwestia przyzwyczajenia?

20 Paź 2021

Adam Fuchs