pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Po PMI czas na dane z rynku pracy

Po PMI czas na dane z rynku pracy

02 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Europejskie indeksy zaczęły dzień na wyraźnych ponad 1-procentowych plusach. Chiny podejmują kolejne kroki by pobudzić swoją gospodarkę. Ludowy Bank Chin obniżył poziom wkładu własnego przy kredytach hipotecznych z 30 proc. do 25 proc. Dolar i funt zyskują względem głównych walut.

Po południu poznamy bardzo ważne dane z amerykańskiego rynku pracy. O godzinie 14:30 zobaczymy stopę bezrobocia, zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i w sektorze prywatnym oraz płace godzinową. Inwestorzy w tych danych będą doszukiwać się wskazówek dotyczących daty podwyżki stóp procentowych w USA. Tymczasem obserwujemy niewielkie umacnianie się amerykańskiej waluty oraz spadki cen złota.

Polski złoty względem głównych walut notowany jest podobnie jak wczoraj. W przypadku euro mamy nadal wysoki poziom 4,24 zł. Na funcie, po dzisiejszych lepszych od prognoz PMI z Wielkiej Brytanii mamy cenę o 2 grosze wyższą niż wczoraj tj. 5,76 zł. Dolar już trzeci dzień znajduje się w okolicach 3,80 zł, czyli najwyżej od sierpnia. Za franka zapłacimy 3,88 zł.

W kalendarzu makro zobaczymy dziś jeszcze dwa przemówienia członków FOMC z USA, o 15:00 James Bullard i 19:30 Stanley Fischer.

W poniedziałek mamy ciąg dalszy publikacji wskaźników PMI. O godz. 9:55 swój wskaźnik opublikują Niemcy, o 10:30 Wielka Brytania, o 15:45 USA. Ponadto o 11:00 mamy sprzedaż detaliczną z Eurolandu, a o 16:00 wskaźnik ISM dla usług z Stanów.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak