pl
Strona główna > Komentarze walutowe > PMI w USA. Fitch ostrzega.

PMI w USA. Fitch ostrzega.

25 sty 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

    Odczyty za oceanem

    Wczorajsze popołudnie obfitowało w publikacje w Stanach Zjednoczonych. Podobnie jak w Europie poznaliśmy wstępny wynik indeksu PMI dla przemysłu. Odczyt wyniósł 55,1 pkt i był o 0,6 pkt wyższy od oczekiwań. Pozytywnie zaskoczył również indeks Fed z Richmond, a minimalnie gorsza od prognoz okazała się sprzedaż domów na rynku wtórnym. Dobre dane pozwoliły chwilowo odetchnąć dolarowi. Kurs EUR/USD ponownie nieśmiało zbliżył się do poziomu 1,07, by dziś ponownie powrócić pod ostatnie maksima powyżej poziomu 1,076. W dniu dzisiejszym nie ma publikacji mogących diametralnie zmienić sentyment inwestorów na głównej parze walutowej. Obecna konsolidacja może jednak długo nie potrwać ponieważ, w piątek poznamy wstępny odczyt Produktu Krajowego Brutto w Stanach Zjednoczonych.

    Bezrobocie w Polsce

    O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował stopę bezrobocia w naszym kraju. Co prawda jest ona nieznacznie wyższa niż w poprzednim odczycie jednakże w porównaniu z rokiem poprzednim wypada bardzo dobrze. Dzisiejszy odczyt na poziomie 8.3% był wynikiem spodziewanym przez rynki. Nie wpłynął on więc znacząco na notowania złotówki. Dobre informacje z rynku pracy są prawdopodobnie jedynymi pozytywnymi. Analityk agencji ratingowej Fitch po raz kolejny ostrzega Polskę. Twierdzi, iż nieprzewidywalność polskiego rządu negatywnie wpływa na atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju. Skutkiem tego może być niższy wzrost gospodarczy, który przełoży się na możliwość obniżenia ratingu.

    Obecnie złotówka pozostaje na niezmienionych poziomach w stosunku do euro i franka. Kosztują one odpowiednio 4,36 zł oraz 4,06 zł. Dwa grosze nasza waluta straciła do funta, który podrożał do 5,11 zł. Z kolei o symboliczny grosz potaniał dolar. Cena amerykańskiej waluty wynosi 4,06 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak