pl
Strona główna > Komentarze walutowe > PMI w Europie. Rynek pracy w USA

PMI w Europie. Rynek pracy w USA

04 lis 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Poranne dane z europejskiej gospodarki

    Od godzin porannych publikowane są odczyty indeksów PMI dla usług z krajów europejskich. Pomimo tego, że wszystkie państwa, dla których podane zostały informacje, osiągnęły rezultat powyżej granicznego progu 50 pkt, to ich wyniki okazały się niższe od oczekiwań analityków. Jedynie niemiecki indeks pozytywnie zaskoczył i wyniósł 0,1 pkt więcej niż prognozy. Wynik indeksu PMI dla usług dla całej Strefy Euro wyniósł 52,8 pkt wobec 53,5. Dodatkowo poznaliśmy dzisiaj wysokość inflacji producenckiej w Strefie Euro. Wynosi ona 0,1% w skali miesięcznej, a rok do roku -1,5%. Dane te nie wpłynęły jednak znacząco na notowania euro.

Odczyt NFP

    O godzinie 13:30 opublikowane zostały jedne z bardziej wyczekiwanych danych przez analityków w tym tygodniu. Jak co każdy pierwszy piątek miesiąca poznaliśmy sytuację na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Dane te są najważniejszym wskaźnikiem dla FED podczas podejmowania decyzji ws. prowadzenia polityki monetarnej. Gorsza od oczekiwań okazała się zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, która wyniosła 161 tys, wobec spodziewanych 175 tys. Z kolei stopa bezrobocia w USA, zgodnie z oczekiwaniami analityków, obniżyła się o 10 punktów bazowych do 4,9%. Po tych danych dolar nieznacznie zyskał do euro.

Sytuacja na złotym

    W tym tygodniu złotówka osłabiła się względem funta oraz franka szwajcarskiego. Od poniedziałku nasza waluta straciła do funta 5 groszy, a jego aktualna cena to 4,85 zł. Z kolei frank podrożał o 1 grosz i kosztuje równe 4 zł. W tym tygodniu 2 grosze złotówka odrobiła do euro, za które zapłacimy 4,31 zł, a także 5 groszy do dolara, którego cena wynosi 4,89 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak