pl
Strona główna > Komentarze walutowe > PMI w Europie. Minutki w Stanach

PMI w Europie. Minutki w Stanach

05 kwi 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

PMI w Europie

    W środę, z całą pewnością, inwestorzy nie będą mogli narzekać na nudę. Od rana poznajemy odczyty indeksów PMI dla usług w państwach europejskich. Co prawda nie wszystkie wyniki osiągnęły spodziewane rezultaty ale wyniki powyżej 50 punktów świadczą o dobrej kondycji  tego sektora. Rozczarował wynik zbiorczy dla Strefy Euro. Wyniósł  56 pkt wobec 56,5 spodziewanych. Nie wpłynęło to jednak znacznie na notowania wspólnej waluty. Największym pozytywnym zaskoczeniem okazał się odczyt dla Wielkiej Brytanii. Wynik 55 pkt. pozwolił na umocnienie się funta. W jednej chwili kurs GBPSD wzrósł z poziomu 1,243 do 12489.

Decyzja RPP

    Zaskoczenia nie przyniosła dzisiaj decyzja Rady Polityki Pieniężnej, Stopy procentowe w Polsce pozostały na niezmienionych poziomach. Stopa referencyjna wynosi 1,5%, depozytowa 0,5%, lombardowa 2,5%, a redyskontowa 1,75%. Większych zmian nie powinna przynieść również konferencja prasowa zapowiedziana na godzinę 16:00. Od jakiegoś już czasu mówi się, że najbliższe zmiany stóp procentowych nastąpią najwcześniej w przyszłym roku. Na złotówce nie widać dziś większych zmian. Dolar kosztuje 3,97 zł. Cena euro to 4,24 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,96 zł, a funta 4,96 zł.

Ciekawe popołudnie

To nie koniec emocji na rynkach. Po godzinie 14:00 opublikowany zostanie raport ADP w Stanach Zjednoczonych. Może on jednak nie wywołać zbyt dużej zmienności na rynkach, ponieważ na godzinę 20:00 przewidziana jest publikacja protokołu z posiedzenia FOMC. W tzw. minutkach inwestorzy doszukiwać się będą zapowiedzi kolejnych podwyżek stóp procentowych w USA. Ponadto w godzinach popołudniowych poznamy odczyty PMI i ISM dla usług zza oceanu.   


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Polska na podium!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

EUR/USD tendencja spadkowa trwa, w tle RPP
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Korekta na „edku” stała się faktem
Krzysztof Pawlak