PMI dla usług

04 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka nieśmiało odrabia

Środa w porównaniu z pierwszą częścią tygodnia jest zdecydowanie bardziej łaskawa dla naszej waluty. Jednakże ruchy spadkowe na polskich parach walutowych to najprawdopodobniej tylko korekta poprzednich wzrostów, a nie sygnał umacniania się złotego. Należy bowiem cały czas pamiętać o przepychankach z cłami w tle, co nie będzie sprzyjało walutom z rynków wschodzących. Niemniej jednak euro potaniało dziś do 4,37 zł. Dolar wyceniany jest na 3,75 zł. Z kolei za brytyjska walutę zapłacimy 4,96 zł, a cena franka wynosi aktualnie 3,78 zł.

Przedpołudnie z PMI

W godzinach porannych poznaliśmy szereg odczytów indeksów PMI dla usług w Europie. Większość z nich okazała się być lepsza od założeń analityków. Wynik zbiorczy dla Strefy Euro również pozytywnie zaskoczył. Wyniósł on bowiem 55,2 pkt. względem oczekiwanych 55 pkt. Nie pomogło to jednak w umocnieniu się wspólnej waluty w stosunku do dolara, który to od rana odrabia wczorajsze straty. Notowania głównej pary walutowej oscylują wokół poziomu 1,164.

Popołudnie bez odczytów

Ze względu na obchodzony Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych nie zaplanowano na dziś żadnych publikacji zza oceanu. Wszyscy inwestorzy jednak już i tak czekają na piątek. Wtedy to poznamy jedne z najważniejszych danych dla amerykańskiej gospodarki. Chodzi bowiem o sytuację na rynku pracy w USA. Dane te są zawsze bacznie obserwowane nie tylko przez inwestorów ale także członków FED.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty na hamulcu

01 gru 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

To jeszcze nie koniec

30 lis 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka słuchania

29 lis 2022

Krzysztof Adamczak