pl

PMI dla usług

04 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka nieśmiało odrabia

    Środa w porównaniu z pierwszą częścią tygodnia jest zdecydowanie bardziej łaskawa dla naszej waluty. Jednakże ruchy spadkowe na polskich parach walutowych to najprawdopodobniej tylko korekta poprzednich wzrostów, a nie sygnał umacniania się złotego. Należy bowiem cały czas pamiętać o przepychankach z cłami w tle, co nie będzie sprzyjało walutom z rynków wschodzących. Niemniej jednak euro potaniało dziś do 4,37 zł. Dolar wyceniany jest na 3,75 zł. Z kolei za brytyjska walutę zapłacimy 4,96 zł, a cena franka wynosi aktualnie 3,78 zł.

Przedpołudnie z PMI

    W godzinach porannych poznaliśmy szereg odczytów indeksów PMI dla usług w Europie. Większość z nich okazała się być lepsza od założeń analityków. Wynik zbiorczy dla Strefy Euro również pozytywnie zaskoczył. Wyniósł on bowiem 55,2 pkt. względem oczekiwanych 55 pkt. Nie pomogło to jednak w umocnieniu się wspólnej waluty w stosunku do dolara, który to od rana odrabia wczorajsze straty. Notowania głównej pary walutowej oscylują wokół poziomu 1,164.

Popołudnie bez odczytów

    Ze względu na obchodzony Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych nie zaplanowano na dziś żadnych publikacji zza oceanu. Wszyscy inwestorzy jednak już i tak czekają na piątek. Wtedy to poznamy jedne z najważniejszych danych dla amerykańskiej gospodarki. Chodzi bowiem o sytuację na rynku pracy w USA. Dane te są zawsze bacznie obserwowane nie tylko przez inwestorów ale także członków FED.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak