PMI dla przemysłu. Ciąg dalszy spadków.

01 Gru 2016

Zdominowany czwartek

W dniu dzisiejszym główną rolę odgrywają publikacje indeksów PMI dla przemysłu z całego świata. Tym razem jednak były one bardziej zróżnicowane od poprzednich odczytów, a także oczekiwań. Pozytywnie zaskoczyły dane z Hiszpanii, Szwajcarii, Włoch, a nawet z Francji, która jeszcze nie tak dawno miała problemy z przekroczeniem progu 50 punktów. Gorzej natomiast od oczekiwań rynkowych wypadły Czechy, Niemcy oraz Wielka Brytania. Całościowa wartość indeksu dla Strefy Euro trafiła w prognozy analityków i wyniosła 53,7 pkt.   

Popołudnie należy już do publikacji w Stanach Zjednoczonych. O godz. 14:30 ogłoszona została liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jej wartość niestety rozczarowała, wynosząc 268 tys, wobec 253 tys. W późniejszych godzinach poznamy jeszcze odczyty indeksów ISM i PMI z USA. Jeżeli okażą się lepsze od prognoz możemy zobaczyć powrót notowań EUR/USD poniżej granicy 1,06.

Nowe maksima

Kolejny dzień, kolejne dane i kolejne osłabienie złotego. Dzisiaj nawet bardzo pozytywny wynik indeksu PMI dla przemysłu nie był w stanie nawet na chwilę przekonać inwestorów do polskiej waluty. Również na nic zdał się dobry wynik wskaźnika rynku pracy. W ciągu dzisiejszej sesji złotówka straciła do funta już 8 groszy. Za brytyjską walutę nalezy zapłacić 5,33 zł. Frank, ku przerażeniu kredytobiorcom, podrożał o niecałe 3 grosze do 4,14 zł. Euro zyskało do naszej waluty kolejnego grosza. Cena wspólnej waluty to aktualnie 4,46 zł. Jedynie, co może zaskakiwać, cena dolara nie uległa zmiania od dzisiejszego otwarcia i wynosi 4,20 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

W oczekiwaniu na jutro

21 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Kiedy Chiny kichną, reszta świata ma katar

20 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Co ma piernik sprzedaż detaliczna do wiatraka?

17 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak