pl
Strona główna > Komentarze walutowe > PMI dla przemysłu. Ciąg dalszy spadków.

PMI dla przemysłu. Ciąg dalszy spadków.

01 gru 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Zdominowany czwartek

    W dniu dzisiejszym główną rolę odgrywają publikacje indeksów PMI dla przemysłu z całego świata. Tym razem jednak były one bardziej zróżnicowane od poprzednich odczytów, a także oczekiwań. Pozytywnie zaskoczyły dane z Hiszpanii, Szwajcarii, Włoch, a nawet z Francji, która jeszcze nie tak dawno miała problemy z przekroczeniem progu 50 punktów. Gorzej natomiast od oczekiwań rynkowych wypadły Czechy, Niemcy oraz Wielka Brytania. Całościowa wartość indeksu dla Strefy Euro trafiła w prognozy analityków i wyniosła 53,7 pkt.   

    Popołudnie należy już do publikacji w Stanach Zjednoczonych. O godz. 14:30 ogłoszona została liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jej wartość niestety rozczarowała, wynosząc 268 tys, wobec 253 tys. W późniejszych godzinach poznamy jeszcze odczyty indeksów ISM i PMI z USA. Jeżeli okażą się lepsze od prognoz możemy zobaczyć powrót notowań EUR/USD poniżej granicy 1,06.

    Nowe maksima

    Kolejny dzień, kolejne dane i kolejne osłabienie złotego. Dzisiaj nawet bardzo pozytywny wynik indeksu PMI dla przemysłu nie był w stanie nawet na chwilę przekonać inwestorów do polskiej waluty. Również na nic zdał się dobry wynik wskaźnika rynku pracy. W ciągu dzisiejszej sesji złotówka straciła do funta już 8 groszy. Za brytyjską walutę nalezy zapłacić 5,33 zł. Frank, ku przerażeniu kredytobiorcom, podrożał o niecałe 3 grosze do 4,14 zł. Euro zyskało do naszej waluty kolejnego grosza. Cena wspólnej waluty to aktualnie 4,46 zł. Jedynie, co może zaskakiwać, cena dolara nie uległa zmiania od dzisiejszego otwarcia i wynosi 4,20 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak