pl

PKB w Stanach

21 gru 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka nadal silna

    Wczoraj Komisja Europejska postanowiła o uruchomieniu artykułu 7 traktatu unijnego przeciwko Polsce. Ma to związek z niedawnymi zmianami w sądownictwie. Decyzja ta, ku zdziwieniu, nie wywołała większych zmian w notowaniu naszej waluty. Co więcej złotówka ponownie zyskuje w stosunku do głównych walut. Widocznie dobre odczyty oraz perspektywy dla polskiej gospodarki mają większe znaczenie dla inwestorów niż zawirowania polityczne. Aktualnie za jednego dolara zapłacimy 3,53 zł, euro kosztuje 4,20 zł, frank szwajcarski wyceniany jest na 3,57 zł, a funt na 4,72 zł.

Później Stany i Kanada

    W godzinach popołudniowych oczy inwestorów zwrócone będą w kierunku odczytów zza oceanu. O godzinie 14:30 poznamy serię danych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dla dolara amerykańskiego najistotniejsza będzie publikacja dotycząca Produktu Krajowego Brutto. Odczyty przekraczające oczekiwania powinny chociaż na chwilę wesprzeć już i tak bardzo słabego dolara.

    Z kolei dla notowań dolara Kanadyjskiego istotne będzie wsparcie przez publikacje wyników sprzedaży detalicznej, oraz inflacji konsumenckiej. Najciekawiej zatem zapowiada się sytuacja na parze USDCAD, której notowania znajdują się na kluczowych poziomach.

Jutro też będzie ciekawie

    Pomimo zbliżających się nieubłaganie świąt Bożego Narodzenia kalendarz makroekonomiczny nie pozwala inwestorom na odpoczynek. W piątek czekają nas liczne odczyty. Dwa z nich będą szczególnie istotne. O godzinie 10:30 poznamy dynamikę PKB w Wielkiej Brytanii, a o 14:30 poznamy dane dotyczące dochodów i wydatków amerykanów.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny