pl

PKB w Japonii

14 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Dobre dane

    Wakacyjny poniedziałek jest kolejnym dniem, który nie przyniesie najprawdopodobniej żadnych niespodzianek na rynkach. Ważnych danych w kalendarzu makroekonomicznym praktycznie nie ma. Jedynym odczytem, który mógł zainteresować inwestorów był odczyt dotyczący Produktu Krajowego w Kraju Kwitnącej Wiśni.  Gospodarka w Japonii w drugim kwartale znacząco rośnie. Jej annualizowany wynik wyniósł aż 4% w stosunku do prognoz wynoszących 2,5%. Jednakże inwestorzy niezbyt entuzjastycznie zareagowali na te dane. Być może dlatego, że znaczna część wypracowanego rezultatu była spowodowana zwiększonymi wydatkami rządowymi.

NBP

    O godzinie 14:00 Narodowy Bank Polski opublikuje wskaźniki inflacji bazowej dla Polski. Analitycy spodziewają się wyniku rzędu 0,8%. Tymczasem złotówka odrabia straty z zeszłego tygodnia. Frank szwajcarski potaniał o 2 grosze do 3,74 zł. Funt kosztuje 4,70 zł. Euro wyceniane jest na 4,28 zł, a dolar amerykański na 3,62 zł.

Co w najbliższych dniach?

    Kolejne dni tygodnia przedstawiają się już znacznie ciekawiej. Jutro poznamy wyniki sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Z kolei środa i czwartek to tzw. “minutes” z Europy i USA. W obliczu wrześniowych posiedzeń FED-u oraz Europejskiego Banku Centralnego odczyty te mogą przysporzyć zmienności na rynku. Dodatkowo poznamy też kilka odczytów inflacyjnych m.in. z Wielkiej Brytanii czy Kanady oraz dane z australijskiego rynku pracy.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak