Dobre dane

Wakacyjny poniedziałek jest kolejnym dniem, który nie przyniesie najprawdopodobniej żadnych niespodzianek na rynkach. Ważnych danych w kalendarzu makroekonomicznym praktycznie nie ma. Jedynym odczytem, który mógł zainteresować inwestorów był odczyt dotyczący Produktu Krajowego w Kraju Kwitnącej Wiśni.  Gospodarka w Japonii w drugim kwartale znacząco rośnie. Jej annualizowany wynik wyniósł aż 4% w stosunku do prognoz wynoszących 2,5%. Jednakże inwestorzy niezbyt entuzjastycznie zareagowali na te dane. Być może dlatego, że znaczna część wypracowanego rezultatu była spowodowana zwiększonymi wydatkami rządowymi.

NBP

O godzinie 14:00 Narodowy Bank Polski opublikuje wskaźniki inflacji bazowej dla Polski. Analitycy spodziewają się wyniku rzędu 0,8%. Tymczasem złotówka odrabia straty z zeszłego tygodnia. Frank szwajcarski potaniał o 2 grosze do 3,74 zł. Funt kosztuje 4,70 zł. Euro wyceniane jest na 4,28 zł, a dolar amerykański na 3,62 zł.

Co w najbliższych dniach?

Kolejne dni tygodnia przedstawiają się już znacznie ciekawiej. Jutro poznamy wyniki sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Z kolei środa i czwartek to tzw. “minutes” z Europy i USA. W obliczu wrześniowych posiedzeń FED-u oraz Europejskiego Banku Centralnego odczyty te mogą przysporzyć zmienności na rynku. Dodatkowo poznamy też kilka odczytów inflacyjnych m.in. z Wielkiej Brytanii czy Kanady oraz dane z australijskiego rynku pracy.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Stagflacja bliżej niż nam się wydaje

22 Paź 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Risk off coraz odważniejszy

21 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Kwestia przyzwyczajenia?

20 Paź 2021

Adam Fuchs