pl
Strona główna > Komentarze walutowe > PKB w USA. Fitch negatywnie o Polsce.

PKB w USA. Fitch negatywnie o Polsce.

29 lis 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Bogatszy kalendarz makro

    Wtorkowa karta z kalendarza prezentuje się znacznie ciekawiej niż wczorajsza. Od samego rana spływają informacje ze światowych gospodarek. Jednakże najważniejsze dane z punktu widzenia inwestorów dopiero przed nami. O godzinie 14:00 opublikowana zostanie wielkość inflacji konsumenckiej w Niemczec. Z kolei pół godziny później poznamy zrewidowany produkt krajowy brutto w Stanach Zjednoczonych. Chociaż jest to odczyt, któremu bacznie przyglądają się rynki i często wpływa na notowania amerykańskiej waluty, to wydaje się, że teraz, gdy zmiana stóp procentowych w USA jest przesądzona nie wywoła zbyt dużych zmian. W dniu dzisiejszym warto również zwrócić uwagę na publikację indeksu zaufania konsumentów w USA.  Aktualnie kurs głównej pary walutowej waha się o okolicy poziomu 1,06, a kolejne bardziej zdecydowane ruchy wydają się być już tylko uzależnione od najbliższych komunikatów FED i EBC.

Nie widać poprawy na złotym

    Wtorek jest kolejnym dniem, w którym nasza waluta zalicza stratę. Notowaniom złotówki z całą pewnością nie pomogła kolejna obniżka prognozy wzrostu PKB dla Polski. Tym razem zrobiła to agencja ratingowa Fitch. Tegoroczny wzrost został obniżony z 3% do 2,7%, przyszły do 3%, a wzrost na 2018 rok obniżony został do 3,2%.

    Za jedno euro przyjdzie nam dzisiaj zapłacić grosz więcej niż wczoraj, czyli 4,42 zł. Tyle samo podrożał frank. Nabyć go można za 4,11 zł. Brytyjska waluta podrożała o 5 groszy. Aktualna cena funta to 5,21 zł. Z kolei umacniający się w szerokiej gospodarce dolar zyskał do złotówki 2 gr i kosztuje obecnie 4,18 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD tendencja spadkowa trwa, w tle RPP
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Korekta na „edku” stała się faktem
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dolar kontruje, osłabiając złotego
Adam Fuchs