PKB w USA. Fitch negatywnie o Polsce.

29 Lis 2016

Bogatszy kalendarz makro

Wtorkowa karta z kalendarza prezentuje się znacznie ciekawiej niż wczorajsza. Od samego rana spływają informacje ze światowych gospodarek. Jednakże najważniejsze dane z punktu widzenia inwestorów dopiero przed nami. O godzinie 14:00 opublikowana zostanie wielkość inflacji konsumenckiej w Niemczec. Z kolei pół godziny później poznamy zrewidowany produkt krajowy brutto w Stanach Zjednoczonych. Chociaż jest to odczyt, któremu bacznie przyglądają się rynki i często wpływa na notowania amerykańskiej waluty, to wydaje się, że teraz, gdy zmiana stóp procentowych w USA jest przesądzona nie wywoła zbyt dużych zmian. W dniu dzisiejszym warto również zwrócić uwagę na publikację indeksu zaufania konsumentów w USA.  Aktualnie kurs głównej pary walutowej waha się o okolicy poziomu 1,06, a kolejne bardziej zdecydowane ruchy wydają się być już tylko uzależnione od najbliższych komunikatów FED i EBC.

Nie widać poprawy na złotym

Wtorek jest kolejnym dniem, w którym nasza waluta zalicza stratę. Notowaniom złotówki z całą pewnością nie pomogła kolejna obniżka prognozy wzrostu PKB dla Polski. Tym razem zrobiła to agencja ratingowa Fitch. Tegoroczny wzrost został obniżony z 3% do 2,7%, przyszły do 3%, a wzrost na 2018 rok obniżony został do 3,2%.

Za jedno euro przyjdzie nam dzisiaj zapłacić grosz więcej niż wczoraj, czyli 4,42 zł. Tyle samo podrożał frank. Nabyć go można za 4,11 zł. Brytyjska waluta podrożała o 5 groszy. Aktualna cena funta to 5,21 zł. Z kolei umacniający się w szerokiej gospodarce dolar zyskał do złotówki 2 gr i kosztuje obecnie 4,18 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EBC nie chce iść drogą Fed

18 Cze 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dolar przechodzi do kontrofensywy

17 Cze 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dzień, który może zmienić wiele na rynkach… albo i nic

16 Cze 2021

Krzysztof Pawlak