pl
Strona główna > Komentarze walutowe > PKB daje nadzieje

PKB daje nadzieje

25 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Środa dużo ciekawsza

Środowe przedpołudnie zapowiadało się całkiem ciekawie. Tuż po godzinie 10:00 opublikowany został indeks instytutu Ifo w Niemczech. Jego wynik okazał się nieco lepszy od oczekiwań. Jednak, biorąc pod uwagę nadchodzące wydarzenia, odczyt ten nie był w stanie ruszyć rynków. Ciekawiej jednak zrobiło się kilka minut później kiedy to ogłoszona została dynamika Produktu krajowego w Wielkiej Brytanii. Ku zaskoczeniu wyniosła ona w III kwartale 1,5% w ujęciu rocznym. Dało to wynik lepszy od prognoz. Jako, że był to jeden z ostatnio nielicznych dobrych sygnałów z Wysp notowania funta poszły w górę. Spore umocnienie zaraz po odczycie można było zauważyć na parze GBPUSD. Brytyjska waluta umocniła się w krótkim czasie o prawie 100 pipsów.

Popołudnie również z emocjami

    W godzinach popołudniowych czeka nas szereg publikacji za oceanem. Najpierw poznamy dynamikę zamówień na dobra, a także liczbę sprzedanych nowych domów w Stanach Zjednoczonych. Nieco później poznamy decyzję Banku Kanady w sprawie stóp procentowych oraz raport na temat prowadzonej przez ten organ polityki monetarnej. Analitycy są zgodni, że nie powinniśmy być świadkami jakichkolwiek zmian i stopa procentowa w Kanadzie pozostanie na poziomie 1%. Nie mniej jednak należy bacznie obserwować notowania par walutowych powiązanych z dolarem kanadyjskim.

W oczekiwaniu na EBC

    Rynki powoli przygotowują się na jutrzejszą konferencję prezesa EBC Mario Draghiego, a także na decyzję w sprawie sóp procentowych. Dodatkowo inwestorzy spodziewają się konkretnych deklaracji co do czasu trwania i sposobu wygaszania programu QE. Z całą pewnością jutro w okolicy tych wydarzeń będziemy świadkami sporej zmienności na parach walutowych powiązanych ze wspólną walutą.

Złoty znów odrabia

    Tymczasem nasza waluta wykorzystuje rynkową sytuację i po wczorajszej niewielkiej korekcie ponownie zyskuje do głównych walut, poza oczywiście dziś silnym funtem. Do funta złotówka straciła dziś nieco ponad 1 grosza i wyceniany jest on na 4,74 zł. Frank szwajcarski kosztuje aktualnie 3,62 zł. Za euro zapłacimy 4,23 zł, a za dolara 3,59 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak