Piątek zdominowany przez odczyty z Chin i USA

15 Lip 2016

Bogaty piątkowy kalendarz makroekonomiczny w znacznej części przedstawia publikacje danych z Chin oraz Stanów Zjednoczonych.

W nocy poznaliśmy serię danych z Państwa Środka. Produkt krajowy brutto w drugim kwartale rok do roku wzrósł o 6,7%. Wzrosły również produkcja przemysłowa oraz sprzedaż detaliczna. Odpowiednio, rok do roku, wyniki wyniosły 6,2% oraz 10,6%. Oba odczyty okazały się lepsze od prognoz. Dobre dane z chińskiej gospodarki nie wpłynęły znacząco na notowania na tamtejszych parkietach. Shanghai Composite zyskał jedynie 0,01%, a Nikkei 225 0,67%.

Zanim opublikowane zostaną dane ze Stanów Zjednoczonych poznaliśmy wyniki handlu zagranicznego oraz inflacji konsumenckiej w Strefie Euro. Bilans handlu zagranicznego wyniósł 24,5 mld euro. Inflacja konsumencka wyniosła 0,0% w ujęciu miesięcznym, a rok do roku znalazła się na poziomie 0,8%.

W godzinach popołudniowych w USA zostaną zaprezentowane dane dotyczące inflacji konsumenckiej, wyniki sprzedaży detalicznej, a także indeks NY Empire State oraz zmiany w produkcji miesięcznej i wykorzystanie mocy produkcyjnych.

Złotówka pozostaje dzisiaj stabilna. Jedyna strata została odnotowana w stosunku do funta. Ten podrożał o 3 grosze i kosztuje aktualnie 5,30 zł. Kursy pozostałych walut utrzymują się na poziomach wczorajszego zamknięcia. Cena franka wynosi 4,04 zł, dolara 3,96 zł, a za euro zapłacimy 4,40 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EBC nie chce iść drogą Fed

18 Cze 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dolar przechodzi do kontrofensywy

17 Cze 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dzień, który może zmienić wiele na rynkach… albo i nic

16 Cze 2021

Krzysztof Pawlak