pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Piątek zdominowany przez odczyty z Chin i USA

Piątek zdominowany przez odczyty z Chin i USA

15 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Bogaty piątkowy kalendarz makroekonomiczny w znacznej części przedstawia publikacje danych z Chin oraz Stanów Zjednoczonych.

    W nocy poznaliśmy serię danych z Państwa Środka. Produkt krajowy brutto w drugim kwartale rok do roku wzrósł o 6,7%. Wzrosły również produkcja przemysłowa oraz sprzedaż detaliczna. Odpowiednio, rok do roku, wyniki wyniosły 6,2% oraz 10,6%. Oba odczyty okazały się lepsze od prognoz. Dobre dane z chińskiej gospodarki nie wpłynęły znacząco na notowania na tamtejszych parkietach. Shanghai Composite zyskał jedynie 0,01%, a Nikkei 225 0,67%.

    Zanim opublikowane zostaną dane ze Stanów Zjednoczonych poznaliśmy wyniki handlu zagranicznego oraz inflacji konsumenckiej w Strefie Euro. Bilans handlu zagranicznego wyniósł 24,5 mld euro. Inflacja konsumencka wyniosła 0,0% w ujęciu miesięcznym, a rok do roku znalazła się na poziomie 0,8%.

    W godzinach popołudniowych w USA zostaną zaprezentowane dane dotyczące inflacji konsumenckiej, wyniki sprzedaży detalicznej, a także indeks NY Empire State oraz zmiany w produkcji miesięcznej i wykorzystanie mocy produkcyjnych.

    Złotówka pozostaje dzisiaj stabilna. Jedyna strata została odnotowana w stosunku do funta. Ten podrożał o 3 grosze i kosztuje aktualnie 5,30 zł. Kursy pozostałych walut utrzymują się na poziomach wczorajszego zamknięcia. Cena franka wynosi 4,04 zł, dolara 3,96 zł, a za euro zapłacimy 4,40 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak