Końcówka tygodnia

Na rynkach nie widać już praktycznie skutków małego trzęsienia ziemi ufundowanego przez przedstawicieli FED w środowy wieczór. Ówczesne spore ruchy na parach dolarowych zostały  zniwelowane. Bardzo dobrze widać to na głównej parze walutowej, gdzie po odczytach FOMC EURUSD spadł z poziomu 1,20 do 1,185, a dziś ponownie już testuje granicę 1,20.

Wystąpienia

Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego zawiera liczne wystąpienia członków, jak i samego szefa EBC, Mario Draghiego, a także regionalnych szefów FED. Jak jednak wiadomo nie zawsze ilość idzie w parze z jakością czy globalną istotnością wypowiedzi. Tak też będzie prawdopodobnie dziś, ponieważ każdy z przedstawicieli będzie przemawiał podczas lokalnych konferencji czy uroczystości. Dlatego też słowa przedstawicieli i szefów Banków Centralnych nie będą miały dla inwestorów najprawdopodobniej większego znaczenia.

Dla usług i przemysłu

Od rana publikowane są odczyty indeksów PMI dla usług i przemysłu. Zarówno we Francji jak i w Niemczech okazały się one lepsze od prognoz. Nie mogło być zatem inaczej i wynik zbiorczy dla Strefy Euro również przekroczył oczekiwania. Wynik 58,2 pkt dla przemysłu i 55,6 pkt dla usług z pewnością pomógł nieco wspólnej walucie odrobić środowe straty w stosunku do dolara. Po południu czekają nas odczyty tych indeksów w Stanach Zjednoczonych.

Złotówka znów silniejsza

Ten tydzień znów upływa pod znakiem silnej złotówki. W dniu dzisiejszym przebiliśmy ostatni minima na parze CHFPLN, co oznacza, że za franka zapłacimy już tylko 3,67 zł. Funt staniał do 4,82 zł. Euro wyceniane jest na 4,26 zł, a dolar kosztuje 3,56 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Powell zmienia reguły gry

27 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Licytacje czas zacząć

26 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Robi się nerwowo

25 Sty 2022

Krzysztof Adamczak