pl

Piątek z PMI

22 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Końcówka tygodnia

    Na rynkach nie widać już praktycznie skutków małego trzęsienia ziemi ufundowanego przez przedstawicieli FED w środowy wieczór. Ówczesne spore ruchy na parach dolarowych zostały  zniwelowane. Bardzo dobrze widać to na głównej parze walutowej, gdzie po odczytach FOMC EURUSD spadł z poziomu 1,20 do 1,185, a dziś ponownie już testuje granicę 1,20.

Wystąpienia

    Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego zawiera liczne wystąpienia członków, jak i samego szefa EBC, Mario Draghiego, a także regionalnych szefów FED. Jak jednak wiadomo nie zawsze ilość idzie w parze z jakością czy globalną istotnością wypowiedzi. Tak też będzie prawdopodobnie dziś, ponieważ każdy z przedstawicieli będzie przemawiał podczas lokalnych konferencji czy uroczystości. Dlatego też słowa przedstawicieli i szefów Banków Centralnych nie będą miały dla inwestorów najprawdopodobniej większego znaczenia.

Dla usług i przemysłu

    Od rana publikowane są odczyty indeksów PMI dla usług i przemysłu. Zarówno we Francji jak i w Niemczech okazały się one lepsze od prognoz. Nie mogło być zatem inaczej i wynik zbiorczy dla Strefy Euro również przekroczył oczekiwania. Wynik 58,2 pkt dla przemysłu i 55,6 pkt dla usług z pewnością pomógł nieco wspólnej walucie odrobić środowe straty w stosunku do dolara. Po południu czekają nas odczyty tych indeksów w Stanach Zjednoczonych.

Złotówka znów silniejsza

    Ten tydzień znów upływa pod znakiem silnej złotówki. W dniu dzisiejszym przebiliśmy ostatni minima na parze CHFPLN, co oznacza, że za franka zapłacimy już tylko 3,67 zł. Funt staniał do 4,82 zł. Euro wyceniane jest na 4,26 zł, a dolar kosztuje 3,56 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak