pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Piątek też ciekawy

Piątek też ciekawy

18 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Bez większych reakcji

    W godzinach przedpołudniowych Główny Urząd Statystyczny opublikował szereg danych z polskiej gospodarki. Z miesiąca na miesiąc produkcja przemysłowa zmalała o 11,5%. Również wynik roczny rozczarował analityków wynosząc 2,8%, wobec zakładanej dynamiki na poziomie 5,1%. Poniżej oczekiwań okazał się też wzrost wynagrodzeń, który wyniósł 6,1% co i tak nie jest złym wynikiem, a przeciętne wynagrodzenie w grudniu wyniosło 5274,95 zł. Notowania złotówki nie zareagowały w znaczący sposób na te informacje. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,78 zł. Funt brytyjski kosztuje 4,86 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,29 zł, a za dolara amerykańskiego 3,76 zł.

Kolejne plotki

    Inwestorzy ledwo zdążyli odpocząć po doniesieniach w sprawie opuszczenia Wielkiej Brytanii ze struktur wspólnoty, to na rynki napłynęły kolejne plotki. Tym razem jednak nie były one związane z Brexitem. W godzinach wieczornych czasu polskiego pojawiły się plotki o możliwości całkowitego lub częściowego zniesienia ceł ze strony Stanów Zjednoczonych nałożonych na chińskie produkty. Wszystko po to by jak najszybciej dojść do porozumienia w sprawie wojny handlowej. Wprowadziło to niemałe ożywienie na rynkach. Jednak szybko Departament Skarbu w USA zdementował wszystkie doniesienia dziennikarzy z Wall Street Journal. Nie mniej jednak można zauważyć nieco większy apetyt inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa.

Popołudnie z danymi

    W godzinach popołudniowych poznamy jeszcze szereg odczytów zza oceanu. Jako pierwsza opublikowana zostanie dynamika inflacji konsumenckiej w Kanadzie. Następnie czekają już nas same odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Wśród nich do najważniejszych będą należały dynamika produkcji przemysłowej i raport Uniwersytetu Michigan.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak