Piątek też ciekawy

18 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Bez większych reakcji

W godzinach przedpołudniowych Główny Urząd Statystyczny opublikował szereg danych z polskiej gospodarki. Z miesiąca na miesiąc produkcja przemysłowa zmalała o 11,5%. Również wynik roczny rozczarował analityków wynosząc 2,8%, wobec zakładanej dynamiki na poziomie 5,1%. Poniżej oczekiwań okazał się też wzrost wynagrodzeń, który wyniósł 6,1% co i tak nie jest złym wynikiem, a przeciętne wynagrodzenie w grudniu wyniosło 5274,95 zł. Notowania złotówki nie zareagowały w znaczący sposób na te informacje. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,78 zł. Funt brytyjski kosztuje 4,86 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,29 zł, a za dolara amerykańskiego 3,76 zł.

Kolejne plotki

Inwestorzy ledwo zdążyli odpocząć po doniesieniach w sprawie opuszczenia Wielkiej Brytanii ze struktur wspólnoty, to na rynki napłynęły kolejne plotki. Tym razem jednak nie były one związane z Brexitem. W godzinach wieczornych czasu polskiego pojawiły się plotki o możliwości całkowitego lub częściowego zniesienia ceł ze strony Stanów Zjednoczonych nałożonych na chińskie produkty. Wszystko po to by jak najszybciej dojść do porozumienia w sprawie wojny handlowej. Wprowadziło to niemałe ożywienie na rynkach. Jednak szybko Departament Skarbu w USA zdementował wszystkie doniesienia dziennikarzy z Wall Street Journal. Nie mniej jednak można zauważyć nieco większy apetyt inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa.

Popołudnie z danymi

W godzinach popołudniowych poznamy jeszcze szereg odczytów zza oceanu. Jako pierwsza opublikowana zostanie dynamika inflacji konsumenckiej w Kanadzie. Następnie czekają już nas same odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Wśród nich do najważniejszych będą należały dynamika produkcji przemysłowej i raport Uniwersytetu Michigan.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy dane z USA wpłyną na decyzję FED?

27 sty 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Taniec eurodolara wokół 1,09 USD

26 sty 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wydłużone wakacje kredytowe?

25 sty 2023

Dawid Górny