pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Piątek z PMI. Zamówienia w Stanach.

Piątek z PMI. Zamówienia w Stanach.

24 mar 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Seria danych na koniec

    Ostatni dzień tygodnia przyniósł nam sporo wstępnych odczytów indeksów PMI dla przemysłu i usług. Wszystkie opublikowane wyniki pozytywnie zaskoczyły inwestorów. We Francji i w Niemczech PMI dla przemysłu wyniosło odpowiednio  53,4 pkt. oraz 58,3 pkt. Z kolei dla usług odczyt przedstawia się następująco, 58,5 pkt. i 55,6 pkt. Również publikacja PMI dla całej Strefy Euro była lepsza od prognoz. Wstępny indeks PMI dla przemysłu wyniósł  56,2 pkt., a dla usług 56,5 pkt. Tak dobre wyniki powyżej 50 pkt. świadczą o sporym ożywieniu w europejskiej gospodarce. Dzisiejsze odczyty były jednym z czynników umocnienia europejskiej waluty. Kurs EUR/USD ponownie przebił dziś poziom 1,08.

Słabnący dolar

    Ostatnie dni nie sprzyjają notowaniom dolara. Amerykańska waluta zaczęła słabnąć tuż po ogłoszeniu decyzji FED o prawdopodobieństwie, tylko, trzech podwyżek stóp procentowych w 2017 roku. Dzisiejsze przesunięcie głosowania nad projektem opieki zdrowotnej również nie pomogło notowaniom dolara. Głosowanie nad AHCA jest dla inwestorów  czymś w rodzaju testów skuteczności nowej administracji w USA w obliczu zapowiedzianej reformy podatków przez Donalda Trumpa.

    Po południu przewidziane są publikacje zamówień na dobra oraz wstępne odczyty indeksów PMI dla usług i przemysłu. Dobre dane prawdopodobnie umocnią na chwilę amerykańską walutę.

Stabilny złoty

    W piątek nie widać zbyt dużych ruchów na parach walutowych powiązanych z polskim złotym. Frank kosztuje dziś 3,98 zł, funt 4,93 zł. Cena dolara wynosi 3,94 zł, a euro 4,26 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak