pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Pełny kalendarz makro

Pełny kalendarz makro

16 paź 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Funt ciągle mocny

    Pomimo tego, iż nadal nie udało się dojść do porozumienia w sprawie negocjowanych warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, to wczorajsze słowa premier Theresy May uspokoiły nieco inwestorów. Powiedziała ona bowiem, że nadal liczy na porozumienie mimo, że aktualne warunki przedstawione przez UE nie są do przyjęcia.  Dodatkowo dobre dane z brytyjskiego rynku pracy wsparły funta. Średnie wynagrodzenie rośnie rok do roku o 3,1%, a stopa bezrobocia pozostaje na niskim 4% poziomie. Efektem tego jest wzrost wartości brytyjskiej waluty, która wyceniana jest aktualnie na 4,89 zł.

Polski rynek pracy

    O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z polskiego rynku pracy. Przeciętne wynagrodzenie brutto we wrześniu wynosiło 4771,9 zł. Rok do roku rośnie ono 6,7%. Jest to jednak mniej niż oczekiwana dynamika na poziomie 7,1%. Ponadto poznaliśmy dziś również wskaźniki inflacji bazowej. W ujęciu rocznym wynosi ona 0,8%, co jest wynikiem niższym od oczekiwanego. Pomimo dość istotnych odczytów z rodzimej gospodarki notowania złotego nie uległy znacznym zmianom. Frank szwajcarski kosztuje 3,74 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,28 zł, z kolei dolar amerykański wyceniany jest na 3,70 zł.

Po południu Stany

Na godziny popołudniowe przygotowano szereg odczytów ze Stanów Zjednoczonych. najważniejszy z nich, odczyt produkcji przemysłowej opublikowany zostanie kwadrans po godzinie 15. Zdaje się, że jeśli nie wydarzy się nic zaskakującego, to tylko ten odczyt może  jeszcze nieco wpłynąć na kształt dzisiejszego handlu.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak