pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Ostatni dzień bez chińskich notowań

Ostatni dzień bez chińskich notowań

07 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Pozytywne nastroje po raz kolejny napływają z rynków azjatyckich. W Chinach trwa ostatni dzień Święta Narodowego, który kończy tygodniową przerwę w notowaniach giełdowych drugiej największej światowej gospodarki. Tymczasem wszystkie pozostałe parkiety największego kontynentu zakończyły sesje na plusach. Hang Seng w ciągu ostatniego tygodnia urósł 8%, Nikkei 5,4%, Singapur 6%. Trzeci dzień wzrostów obserwujemy także na europejskich parkietach, choć skala wzrostów nie jest tak imponująca jak w poniedziałek.

Wypowiedzi polityków banków centralnych USA nie miały większego znaczenia na rynek. Warto jednak zwrócić uwagę na wczorajsze słowa Johna Williamsa, który uważa, że stopy procentowe mogą zostać podniesione w tym roku oraz, że spowolnienie w Chinach nie powinno mieć dużego wpływu na decyzje Fed.

Eurodolar zakończył wczorajszy dzień na maksimach mimo, że niemieckie zamówienia w przemyśle okazały się gorsze od oczekiwań. Od rana główna para znajduje się w niewielkiej 0,2-procentowej korekcie i jej kurs wynosi 1,1241.

W kalendarzu makro mieliśmy dziś dane odnośnie niemieckiej produkcji przemysłowej, podobnie jak wczorajsze informacje również te były poniżej konsensusu. Z Wielkiej Brytanii otrzymaliśmy o 10:30 wyniki produkcji przemysłowej. Dane pozytywnie zaskoczyły analityków, kurs GBPPLN podskoczył o 2 grosze do poziomu 5,75. Przed nami zostały jeszcze dane ze Stanów, o 16:30 poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw, a o 21:00 informacje na temat udzielonych kredytów konsumenckich.

Jutro w kalendarzu makro zobaczymy sporo ważnych danych. O 7:45 w Chinach zostanie podana stopa bezrobocia. O godz. 8:00 mamy bilans handlowy Niemiec. O 13:00 ukaże się decyzja w sprawie stóp procentowych z Wielkiej Brytanii. O 14:30 z USA zobaczymy wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. O 15:30 przemawia członek FOMC James Bullard. O 20:00 swoje wystąpienie będzie miał szef Banku Anglii Mark Carney. O 20:00 podany zostanie protokół z posiedzenia FOMC, a o 21:30 przemawia kolejny członek FOMC John Williams.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak