Ostatni dzień bez chińskich notowań

07 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Pozytywne nastroje po raz kolejny napływają z rynków azjatyckich. W Chinach trwa ostatni dzień Święta Narodowego, który kończy tygodniową przerwę w notowaniach giełdowych drugiej największej światowej gospodarki. Tymczasem wszystkie pozostałe parkiety największego kontynentu zakończyły sesje na plusach. Hang Seng w ciągu ostatniego tygodnia urósł 8%, Nikkei 5,4%, Singapur 6%. Trzeci dzień wzrostów obserwujemy także na europejskich parkietach, choć skala wzrostów nie jest tak imponująca jak w poniedziałek.

Wypowiedzi polityków banków centralnych USA nie miały większego znaczenia na rynek. Warto jednak zwrócić uwagę na wczorajsze słowa Johna Williamsa, który uważa, że stopy procentowe mogą zostać podniesione w tym roku oraz, że spowolnienie w Chinach nie powinno mieć dużego wpływu na decyzje Fed.

Eurodolar zakończył wczorajszy dzień na maksimach mimo, że niemieckie zamówienia w przemyśle okazały się gorsze od oczekiwań. Od rana główna para znajduje się w niewielkiej 0,2-procentowej korekcie i jej kurs wynosi 1,1241.

W kalendarzu makro mieliśmy dziś dane odnośnie niemieckiej produkcji przemysłowej, podobnie jak wczorajsze informacje również te były poniżej konsensusu. Z Wielkiej Brytanii otrzymaliśmy o 10:30 wyniki produkcji przemysłowej. Dane pozytywnie zaskoczyły analityków, kurs GBPPLN podskoczył o 2 grosze do poziomu 5,75. Przed nami zostały jeszcze dane ze Stanów, o 16:30 poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw, a o 21:00 informacje na temat udzielonych kredytów konsumenckich.

Jutro w kalendarzu makro zobaczymy sporo ważnych danych. O 7:45 w Chinach zostanie podana stopa bezrobocia. O godz. 8:00 mamy bilans handlowy Niemiec. O 13:00 ukaże się decyzja w sprawie stóp procentowych z Wielkiej Brytanii. O 14:30 z USA zobaczymy wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. O 15:30 przemawia członek FOMC James Bullard. O 20:00 swoje wystąpienie będzie miał szef Banku Anglii Mark Carney. O 20:00 podany zostanie protokół z posiedzenia FOMC, a o 21:30 przemawia kolejny członek FOMC John Williams.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Apetyt na ryzyko wraca, PLN zyskuje

28 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs