pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Osłabienie funta

Osłabienie funta

16 lut 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Końcówka tygodnia

    Ostatni dzień tygodnia nie będzie dobry dla brytyjskiej waluty. W kalendarzu makroekonomicznym w godzinach przedpołudniowych byliśmy świadkami tylko jednego ważnego odczytu. Niestety nie był on najlepszy dla notowań funta. Poznaliśmy bowiem wyniki sprzedaży detalicznej na Wyspach. Odbiegały one od prognoz rynkowych. W stosunku miesięcznym sprzedaż detaliczna wzrosła zaledwie o 0,1% przy oczekiwanych 0,5 %. Z kolei wynik roczny okazał się o 1% gorszy. nie mogło więc być inaczej. Brytyjska waluta zaczęła tracić na wartości.

Złotówka w piątek

    W dniu dzisiejszym nasza waluta również się osłabia. Jest to najprawdopodobniej skutek umacniającej się dolara. Frank szwajcarski wyceniany jest aktualnie na 3,61 zł. Funta kupimy po 4,68 zł. Z kolei cena dolara wynosi 3,33 zł, a euro 4,16.

Stany na zakończenie

    Tradycyjnie już popołudniowy handel będzie przebiegał pod dyktando publikacji ze Stanów Zjednoczonych. Za nami już doniesienia z tamtejszego rynku nieruchomości. Wydano więcej pozwoleń na budowę domów oraz więcej rozpoczęto budować niż zakładały projekcje, co pomogło amerykańskiej walucie. W kolejnych godzinach poznamy jeszcze dwa mniej istotne odczyty dla inwestorów. Zatem najprawdopodobniej do zakończenia sesji na rynku nie będziemy oglądać większych nieoczekiwanych ruchów.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak