Osłabienie funta

16 lut 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Końcówka tygodnia

Ostatni dzień tygodnia nie będzie dobry dla brytyjskiej waluty. W kalendarzu makroekonomicznym w godzinach przedpołudniowych byliśmy świadkami tylko jednego ważnego odczytu. Niestety nie był on najlepszy dla notowań funta. Poznaliśmy bowiem wyniki sprzedaży detalicznej na Wyspach. Odbiegały one od prognoz rynkowych. W stosunku miesięcznym sprzedaż detaliczna wzrosła zaledwie o 0,1% przy oczekiwanych 0,5 %. Z kolei wynik roczny okazał się o 1% gorszy. nie mogło więc być inaczej. Brytyjska waluta zaczęła tracić na wartości.

Złotówka w piątek

W dniu dzisiejszym nasza waluta również się osłabia. Jest to najprawdopodobniej skutek umacniającej się dolara. Frank szwajcarski wyceniany jest aktualnie na 3,61 zł. Funta kupimy po 4,68 zł. Z kolei cena dolara wynosi 3,33 zł, a euro 4,16.

Stany na zakończenie

Tradycyjnie już popołudniowy handel będzie przebiegał pod dyktando publikacji ze Stanów Zjednoczonych. Za nami już doniesienia z tamtejszego rynku nieruchomości. Wydano więcej pozwoleń na budowę domów oraz więcej rozpoczęto budować niż zakładały projekcje, co pomogło amerykańskiej walucie. W kolejnych godzinach poznamy jeszcze dwa mniej istotne odczyty dla inwestorów. Zatem najprawdopodobniej do zakończenia sesji na rynku nie będziemy oglądać większych nieoczekiwanych ruchów.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak