Odreagowanie

16 sie 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w długi weekend

Piątek przynosi wyraźne odreagowanie na polskich parach złotówkowych. Wczoraj, kiedy to w polsce świętowaliśmy, ceny większości głównych walut poszybowały na rekordowe od prawie 2 lat wartości. Dziś jednak widać, że wyprzedaż naszej waluty była chyba pochopną decyzją inwestorów. Notowania dolara powróciły bowiem w okolice 3,90 zł. Tylko dziś euro potaniało o ok 4 grosze, a od wczorajszego maksimum ok 7. Za wspólną walutę w piątkowe południe zapłacimy 4,33 zł. Frank szwajcarski z poziomów w okolicy 4,05 zł powrócił poniżej 4 zł. Aktualnie kosztuje 3,98 zł. Chwilowo zatrzymuje się również jazda w górę brytyjskiej waluty. Obecnie za funta zapłacimy 4,75 zł.

W godzinach popołudniowych możemy spodziewać się większych wahań na notowaniach naszej waluty. O godzinie 14:00 Narodowy Bank Polski publikuje wskaźniki inflacji bazowej.

 

Tylko Stany

Koniec tygodnia widać już również w kalendarzu makroekonomicznym. Jedyne ważniejsze informacje napłyną do nas zza oceanu. Po południu poznamy sytuację na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych oraz raport Uniwersytetu Michigan. Problemem w poprawnym odbiorze tych danych przez inwestorów może być ciągły strach przed kierunkiem rozwoju napięć jakie obecnie występują na rynkach.

 

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

PLN w świątecznym marazmie

09 gru 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny