pl

Odreagowanie

16 sie 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w długi weekend

    Piątek przynosi wyraźne odreagowanie na polskich parach złotówkowych. Wczoraj, kiedy to w polsce świętowaliśmy, ceny większości głównych walut poszybowały na rekordowe od prawie 2 lat wartości. Dziś jednak widać, że wyprzedaż naszej waluty była chyba pochopną decyzją inwestorów. Notowania dolara powróciły bowiem w okolice 3,90 zł. Tylko dziś euro potaniało o ok 4 grosze, a od wczorajszego maksimum ok 7. Za wspólną walutę w piątkowe południe zapłacimy 4,33 zł. Frank szwajcarski z poziomów w okolicy 4,05 zł powrócił poniżej 4 zł. Aktualnie kosztuje 3,98 zł. Chwilowo zatrzymuje się również jazda w górę brytyjskiej waluty. Obecnie za funta zapłacimy 4,75 zł. 

    W godzinach popołudniowych możemy spodziewać się większych wahań na notowaniach naszej waluty. O godzinie 14:00 Narodowy Bank Polski publikuje wskaźniki inflacji bazowej. 

Tylko Stany

    Koniec tygodnia widać już również w kalendarzu makroekonomicznym. Jedyne ważniejsze informacje napłyną do nas zza oceanu. Po południu poznamy sytuację na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych oraz raport Uniwersytetu Michigan. Problemem w poprawnym odbiorze tych danych przez inwestorów może być ciągły strach przed kierunkiem rozwoju napięć jakie obecnie występują na rynkach. 


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka interpretacji
Krzysztof Adamczak