pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Odrabianie strat

Odrabianie strat

29 cze 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Drugi dzień poprawy nastrojów na zachodnich parkietach. Ostrożna wypowiedź Mario Draghiego.

Na rynkach obserwujemy drugi dzień odrabiania strat po piątkowym szoku. Podobnie jak wczoraj giełdy w Londynie i Francji notują ponad 2% wzrosty. Niemiecki Dax jest 1,9% na plusie. Co prawda do poziomów sprzed decyzji o Brexicie jeszcze daleka droga, jednak na chwile obecną, inwestorzy korzystają z możliwości zakupów po niższych cenach.

Wczorajsza wypowiedź Mario Draghiego była ostrożna i nie odnosiła się wprost do wyniku referendum. Szef EBC podkreślił, że ważna jest współpraca banków centralnych przy prowadzeniu polityki monetarnej. Słowa te mogły rozbudzić nadzieje inwestorów na kolejne luzowania ilościowe. Na taki ruch mógłby się ewentualnie zdecydować Bank Japonii, który boryka się w ostatnio ze zbyt mocnym jenem.

Polski złoty wobec głównych walut notowany jest w okolicach wczorajszego zamknięcia. Jedynie funt drożeje dziś o 2 grosze, zapłacimy za niego 5,35 pln. Euro, dolar i frank kosztują tyle co wczoraj to znaczy odpowiednio 4,42 pln, 3,99 pln, oraz 4,07 pln.

W kalendarzu makro o godz. 16:00 poznamy dane na temat sprzedaży nieruchomości w toku z USA. O godz. 16:30 mamy zapasy ropy naftowej, również z Stanów. Ponadto dziś po południu odbędzie się spotkanie przywódców UE w sprawie Brexitu.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny