pl

Odczyty PMI

01 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Już ponad 1,18

    Wędrówka głównej pary walutowej w kierunku północnym trwa w najlepsze. Właśnie pokonany został kolejny okrągły poziom – 1,18. Wydaje się, że wzrosty te powinny zostać zahamowane w okolicach poziomu 1,185, a kolejne scenariusze na EUR/USD powinny wyklarować się pod koniec tygodnia. Wtedy to poznamy niesłychanie ważne dla inwestorów dane z amerykańskiego rynku pracy.

Polska najsłabiej

    Wtorkowy poranek upłynął pod znakiem odczytów indeksów PMI dla przemysłu. Niestety tym razem nasza gospodarka nie popisała się na tle innych europejskich. Nie tylko zanotowaliśmy gorszy wynik od spodziewanego ale także dzisiejszy odczyt był najgorszy od kilku miesięcy. Najlepszym wynikiem pochwalić się może największa gospodarka europy – Niemcy. Łączny wynik dla Strefy Euro również wypadł bardzo dobrze, pomimo tego, że analitycy oczekiwali nieznacznie lepszego rezultatu.

    Słaby wynik indeksu PMI nie wpłynął jednak znacznie na notowania naszej waluty. Dzisiejsze straty można uznać za korektę wczorajszych spadków. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,72 zł, funt kosztuje 4,75 zł, euro 4,25 zł, a dolar amerykański wyceniany jest na 3,60 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Polska na podium!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

EUR/USD tendencja spadkowa trwa, w tle RPP
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Korekta na „edku” stała się faktem
Krzysztof Pawlak