pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Odczyty PMI dla usług. Stopa procentowa w Polsce.

Odczyty PMI dla usług. Stopa procentowa w Polsce.

05 paź 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Tym razem odczyty PMI dla usług   

Środowe przedpołudnie zdominowane zostało przez publikacje z sektora usług. Opublikowane wyniki indeksów PMI dla usług w krajach europejskich nie były aż tak dobre jak te poniedziałkowe dla przemysłu. Dla niektórych państw oczekiwania analityków okazały się zbyt wysokie, jednakże w żadnej z gospodarek nie zanotowano wyniku poniżej 50 punktów, który wskazywałby pogorszenie sytuacji w sektorze. Wynik dla całej Strefy Euro wyniósł 52,2 pkt względem prognozowanych 52,1 pkt. Ten rezultat potwierdził tylko siłę  europejskiej waluty, która po wczorajszych pogłoskach o wygaszaniu programu QE mocno się umocniła. Kurs EUR/USD aktualnie oscyluje w okolicy poziomu 1,12, ale w godzinach popołudniowych dane z ameryki mogą go zmienić.

    Stopy procentowe bez zmian

Dziś kończy się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.  Po godzinie 12:00 zaprezentowane zostały decyzje dotyczące wysokość stóp procentowych w Polsce. Tak jak można było się spodziewać nie dokonano żadnych zmian. Stopa referencyjna wynosi 1,5%, depozytowa 0,5%, lombardowa 2,5%, a redyskontowa 1,75%. Najważniejszym jednak podczas ogłaszania stóp procentowych jest konferencja prasowa, podczas której można doszukiwać się wskazówek prowadzenia dalszej polityki pieniężnej państwa. Komunikat po posiedzeniu RPP zaplanowano na godzinę 16:00. Jak się można domyślić informacja o pozostawieniu stopy procentowej na niezmienionym poziomie nie wpłynęła znacząco na notowania polskiej złotówki. Funt kosztuje dziś 4,87 zł, dolar 3,83 zł. Cena franka szwajcarskiego wynosi 3,92 zł, a koszt zakupu euro to 3,29 zł.

    W USA też zapowiada się ciekawie.

    Przed południem poznaliśmy liczne dane z europejskich gospodarek, jednakże nie jest to koniec emocji na dzisiaj. W godzinach popołudniowych czeka nas spora dawka informacji ze Stanów Zjednoczonych. Pierwszym ważnym odczytem będzie raport ADP, który przedstawia szacunkową zmianę zatrudnienia. Na jego podstawie można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć wynik piątkowego NFP, czyli zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Dodatkowo po południu poznamy bilans handlu zagranicznego, zmiany w zamówieniach na dobra, a także wyniki indeksu PMI i ISM dla usług. Dobre dane mogą zmienić obecny sentyment inwestorów na głównej parze walutowej.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak