pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Oczy zwrócone w stronę USA. Co się stało z funtem?

Oczy zwrócone w stronę USA. Co się stało z funtem?

07 paź 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

   Rynek pracy w Stanach

    O godzinie 14:30 będzie miała miejsce publikacja, której z niecierpliwością wyczekują inwestorzy. Ogłoszone zostaną dane dotyczące rynku pracy. Są one istotne z punktu widzenia Rezerwy Federalnej  i prowadzonej przez nią polityki monetarnej. Oczekuje się, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wyniesie 175 tysięcy. Lepszy rezultat z całą pewnością jeszcze bardziej umocni dolara. Aktualny kurs głównej pary walutowej oscyluje wokół poziomu 1,114.

    Nocny rajd funta

    Dziś w nocy zaobserwowaliśmy niecodzienne zdarzenie na parach walutowych powiązanych z brytyjską walutą. W ciągu zaledwie 2 minut funt stracił m.in. w stosunku do złotówki niecałe 20 groszy do poziomu 4,64 zł. Sytuacje tą można jedynie wyjaśnić silną przeceną funta spowodowaną wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także znaczną ilością automatycznych zleceń na rynkach. Aktualnie cena funta wynosi 4,74 zł i nadal nie widać odwrócenia długoterminowego trendu spadkowego na GBP/PLN.

    Sytuacja na złotówce

    Poza nocnym rajdem brytyjskiej waluty na parach walutowych powiązanych z polskim złotym nie widać żadnych nerwowych ruchów. Pozostałe główne waluty solidarnie umocniły się względem naszej rodzimej waluty o symboliczny grosz. Frank kosztuje obecnie 3,91 zł, dolar 3,84 zł, a za euro zapłacimy 4,28 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak