pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Oczy zwrócone za ocean

Oczy zwrócone za ocean

26 lip 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Euro w górę

    Po wczorajszej konferencji Mario Draghiego oraz decyzji bankierów o pozostawieniu niezmienionych stóp procentowych w strefie euro złotówka traci wobec głównych walut. Jako, że prezes EBC nie był aż tak gołębi jak spodziewali się inwestorzy wspólna waluta zaczęła odreagowywać ostatnie spadki. Zwrócenie uwagi na pogarszającą się sytuację gospodarczą w Europie i wskazanie możliwych ruchów to według rynków zdecydowanie zbyt mało. Tym samym Draghi dał chwilę oddechu wspólnej walucie. Aktualnie cena euro wzrosła do 4,26 zł. Z kolei za dolara amerykańskiego zapłacimy już 3,83 zł. Funt brytyjski wyceniany jest na 4,76 zł, a frank szwajcarski na 3,86 zł. 

14:30

    Jeszcze emocje po wczorajszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego nie opadły do końca a inwestorzy muszą przygotowywać się na kolejne wiadomości. O 14:30 poznamy bowiem wstępny odczyt dynamiki PKB za drugi kwartał w Stanach Zjednoczonych. Istotność tego wydarzenia podbija fakt, iż w przyszłym tygodniu odbywa się posiedzenie FOMC, na którym to członkowie rezerwy decydować będa o wysokości stóp procentowych, a dane dotyczące PKB są zawsze kluczowym czynnikiem w podejmowaniu takich decyzji. Wczorajsze dobre odczyty dotyczące dynamiki zamówień pozwalają choć trochę pozytywnie myśleć na temat dzisiejszego odczytu. Należy zatem bacznie śledzić notowania par walutowych powiązanych z dolarem, ponieważ każde odstępstwo od oczekiwań może wpłynąć na zwiększenie wahań notowań. 


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak