pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Oczy zwrócone ku Stanom

Oczy zwrócone ku Stanom

22 lis 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Najpierw Polska

    W zdominowanym kalendarzu przez publikacje ze Stanów Zjednoczonych znaleźć również można polski akcent. Ok. godziny 14:00 Główny Urząd Statystyczny przedstawi wyniki koniunktury konsumenckiej oraz gospodarczej. Najprawdopodobniej nie będą one jednak istotne dla inwestorów, a złotówka nadal pozostanie silna. Dolar wyceniany jest dzisiaj na 3,58 zł, euro kosztuje 4,21 zł, a za franka szwajcarskiego i funta zapłacimy odpowiednio 3,62 zł oraz 4,75 zł.

Dominacja USA

    Godziny popołudniowe oraz wieczorne będą praktycznie w całości wypełnione tylko danymi ze Stanów Zjednoczonych. Serię publikacji zza oceanu o godzinie 14:30 rozpoczną odczyty dynamiki zamówień na dobra, a także poznamy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Później czeka nas publikacja raportu Uniwersytetu Michigan oraz dane dotyczące zmian zapasów paliw. Jednakże dopiero o 20:00 będzie miało miejsce główne wydarzenie dzisiejszego dnia. Zostanie wówczas opublikowany protokół z posiedzenia Komisji ds. Otwartego Rynku. Dowiemy się z niego co nieco na temat przyszłych planów FED, a przede wszystkim będziemy bliżsi odpowiedzi na pytanie związane z grudniową podwyżką stóp procentowych w Stanach. Ze względu na jutrzejsze święto dziękczynienia reakcje na te wydarzenia ze strony amerykańskich inwestorów mogą być nieco mniej zauważalne niż zazwyczaj.

Bez USA ale też ciekawie

Pomimo jutrzejszego dnia wolnego od pracy w Stanach Zjednoczonych w Europie rynki będą pracowały jak co dzień. Co więcej czwartkowy kalendarz makroekonomiczny zawiera bardzo ciekawe wydarzenia. Poznamy bowiem odczyty PMI, dynamikę PKB w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii. Najważniejszym punktem jutrzejszego dnia będzie jednak publikacja protokołu z posiedzenia członków Europejskiego Banku Centralnego.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny