W oczekiwaniu na oświadczenie Fed

15 cze 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Odreagowanie na złotym. Wieczorne dane z USA w centrum uwagi.

Na światowych rynkach widać dziś odreagowanie po ostatnich kilku dniach wyprzedaży. Na zielono zakończyły sesje indeksy w Azji, a główne europejskie parkiety znajdują się w tej chwili na ponad jednoprocentowych plusach.

Dzisiejsza sesja będzie zdominowana przez wieczorne dane z USA. O godzinie 20:00 poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych. Tu jednak nie powinno być zaskoczenia, wszyscy bowiem oczekują pozostawienia stóp na nie zmienionym poziomie. Znacznie bardziej interesujące mają być publikowane, również o 20:00 prognozy odnośnie wzrostu gospodarczego oraz oświadczenie FOMC. Rynek nadal spodziewa się dwóch podwyżek stóp w tym roku, a ich termin być może być mniej lub bardziej sprecyzowany w wspomnianych dokumentach. Pół godziny później odbędzie się konferencja prasowa szefowej FED Janet Yellen .

Złotówka od rana odreagowuje ostatnie dni wyprzedaży. Jednak do poziomów z zeszłego tygodnia pozostała jeszcze daleka droga. Najmocniej tanieje dolar i frank, po 0,6%. Amerykańska waluta kosztuje w tym momencie 3,93 pln. Za franka zapłacimy 4,08 pln. Euro notowane jest nadal powyżej wsparcia na 4,40 pln, jego kurs wynosi obecnie 4,41pln. Kurs funta wynosi 5,57 pln.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty na hamulcu

01 gru 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

To jeszcze nie koniec

30 lis 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka słuchania

29 lis 2022

Krzysztof Adamczak