pl
Strona główna > Komentarze walutowe > W oczekiwaniu na oświadczenie Fed

W oczekiwaniu na oświadczenie Fed

15 cze 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Odreagowanie na złotym. Wieczorne dane z USA w centrum uwagi.

Na światowych rynkach widać dziś odreagowanie po ostatnich kilku dniach wyprzedaży. Na zielono zakończyły sesje indeksy w Azji, a główne europejskie parkiety znajdują się w tej chwili na ponad jednoprocentowych plusach.

Dzisiejsza sesja będzie zdominowana przez wieczorne dane z USA. O godzinie 20:00 poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych. Tu jednak nie powinno być zaskoczenia, wszyscy bowiem oczekują pozostawienia stóp na nie zmienionym poziomie. Znacznie bardziej interesujące mają być publikowane, również o 20:00 prognozy odnośnie wzrostu gospodarczego oraz oświadczenie FOMC. Rynek nadal spodziewa się dwóch podwyżek stóp w tym roku, a ich termin być może być mniej lub bardziej sprecyzowany w wspomnianych dokumentach. Pół godziny później odbędzie się konferencja prasowa szefowej FED Janet Yellen .

Złotówka od rana odreagowuje ostatnie dni wyprzedaży. Jednak do poziomów z zeszłego tygodnia pozostała jeszcze daleka droga. Najmocniej tanieje dolar i frank, po 0,6%. Amerykańska waluta kosztuje w tym momencie 3,93 pln. Za franka zapłacimy 4,08 pln. Euro notowane jest nadal powyżej wsparcia na 4,40 pln, jego kurs wynosi obecnie 4,41pln. Kurs funta wynosi 5,57 pln.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak