pl

Nowy tydzień

16 wrz 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Małe osłabienie

    Początek tygodnia nie jest zbyt łaskawy dla naszej waluty. Złotówka nieznacznie traci względem większości głównych walut. Dolar amerykański podrożał do 3,91 zł. Cena wspólnej waluty wzrosła do 4,32 zł. Z kolei za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,95 zł. Jedyną z głównych walut, która traci do złotówki jest funt brytyjski, który aktualnie kosztuje 4,86 zł.

Kalendarz na poniedziałek

    Poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny nie wygląda bogato. W nocy poznaliśmy dane z chińskiej gospodarki. Odczyty jednak zawiodły oczekiwania rynków. W późniejszych godzinach opublikowane zostaną wskaźniki inflacji bazowej w Polsce, jednak nie powinny one mieć dużego wpływu na wycenę naszej waluty. Jeżeli chodzi o popołudnie i odczyty zza oceanu to na dziś zaplanowany został tylko odczyt indeksu NY Empire State, który pokazuje nastroje wśród nowojorskich firm produkcyjnych. Jeżeli nie napłyną do nas żadne przełomowe dane ze świata polityki to do końca dnia sesja powinna przebiegać spokojnie. 

Emocje dopiero przed nami

    Handel na początku tego tygodnia może przypominać wyczekiwanie na najważniejsze wydarzenie nadchodzących dni. Mowa tutaj o decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych. W środę wieczorem poznamy decyzję członków Rezerwy Federalnej w sprawie dalszego prowadzenia polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy oczekują poluzowania polityki pieniężnej, a co za tym idzie obniżki stóp procentowych. 


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak