Nowy tydzień na rynkach

19 lut 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny poniedziałek

Dzisiejszy dzień na rynkach najprawdopodobniej upłynie pod znakiem spokoju. W kalendarzu makroekonomicznym jedyne zaplanowane na dziś publikacje miały już miejsce. W nocy poznaliśmy dobre dane z japońskiej gospodarki. Poza tym odczytem w godzinach popołudniowych swoje wystąpienie będzie miał szef Banku Anglii i może to być jedyny interesujący moment w poniedziałek. W okolicy godziny 20:00 warto poobserwować zachowanie brytyjskiej waluty.

Amerykanie świętują

Dodatkowym argumentem przemawiającym za brakiem większej zmienności na rynkach są święta w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. W Kanadzie mamy dzień wolny z okazji Dnia Rodziny, a w USA świętowany jest Dzień Prezydenta.

Złotówka na początek tygodnia

W poniedziałek rano na parach złotówkowych nie widać większych ruchów. W stosunku do głównych walut złotówka wyceniana jest na podobnych poziomach co podczas piątkowego zamknięcia. Dolar kosztuje 3,35 zł. Cena euro wynosi 4,15 zł. Z kolei w poniedziałek rano za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,60 zł, a za funta 4,69 zł.

Co przyniesie tydzień?

Nadchodzące dni mogą być ciekawe pod względem zmienności notowań euro oraz dolara. W środę poznamy bowiem zapiski z posiedzenia FOMC. Inwestorzy mają nadzieje, że pokażą one w jakim stopniu możliwa jest podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych już w marcu. Z kolei czwartek należeć będzie do EBC. Ostatni protokół z posiedzenia wprowadził lekkie zamieszanie na rynkach. Jak będzie tym razem?

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak