Nowy tydzień na rynkach

19 lut 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny poniedziałek

Dzisiejszy dzień na rynkach najprawdopodobniej upłynie pod znakiem spokoju. W kalendarzu makroekonomicznym jedyne zaplanowane na dziś publikacje miały już miejsce. W nocy poznaliśmy dobre dane z japońskiej gospodarki. Poza tym odczytem w godzinach popołudniowych swoje wystąpienie będzie miał szef Banku Anglii i może to być jedyny interesujący moment w poniedziałek. W okolicy godziny 20:00 warto poobserwować zachowanie brytyjskiej waluty.

Amerykanie świętują

Dodatkowym argumentem przemawiającym za brakiem większej zmienności na rynkach są święta w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. W Kanadzie mamy dzień wolny z okazji Dnia Rodziny, a w USA świętowany jest Dzień Prezydenta.

Złotówka na początek tygodnia

W poniedziałek rano na parach złotówkowych nie widać większych ruchów. W stosunku do głównych walut złotówka wyceniana jest na podobnych poziomach co podczas piątkowego zamknięcia. Dolar kosztuje 3,35 zł. Cena euro wynosi 4,15 zł. Z kolei w poniedziałek rano za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,60 zł, a za funta 4,69 zł.

Co przyniesie tydzień?

Nadchodzące dni mogą być ciekawe pod względem zmienności notowań euro oraz dolara. W środę poznamy bowiem zapiski z posiedzenia FOMC. Inwestorzy mają nadzieje, że pokażą one w jakim stopniu możliwa jest podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych już w marcu. Z kolei czwartek należeć będzie do EBC. Ostatni protokół z posiedzenia wprowadził lekkie zamieszanie na rynkach. Jak będzie tym razem?

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Risk off gniecie złotego

07 lut 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Jak dolar z popiołów

06 lut 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Ciekawy koniec ciekawego tygodnia

03 lut 2023

Krzysztof Adamczak