pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Nowe wybory samobójstwem politycznym May

Nowe wybory samobójstwem politycznym May

26 mar 2019 Autor: Krzysztof Pawlak

Brexit tematem przewodnim

Ten tydzień miał przebiegać pod znakiem tematu brexitu na rynkach i tak też się dzieje. Na ten moment wiemy jedynie to, że w tym tygodniu Wielka Brytania nie opuści struktur UE. Kiedy jednak to się stanie i na jakich zasadach to już wróżenie z fusów. Pewnym jest jednak to, że premier May coraz bardziej traci kontrolę nad wszystkim.

Pani May już dziękujemy

Wczorajszy dzień przyniósł kolejny dowód w tym temacie. Izba Gmin odebrałą de facto kontrolę May nad planem działania. Stosunkiem głosów 329-302 to brytyjski parlament teraz sprawuje pieczę nad procesem brexitu. Dzisiaj odbędzie się cała seria głosowań, która ma na celu odpowiedzieć w którą stronę chcą iść parlamentarzyści. Opcji jest naprawdę dużo począwszy na zatwierdzeniu planu May, bezumownego brexitu, ponownego referendum czy rozpisaniu nowych wyborów.

Funt póki co stabilny ale zmienność pewna

Ta ostatnia opcja to jednak spore ryzyko dla obecnej Pani premier. W końcu to ona za taki chaos odpowiada. Pytanie jednak czy będzie ona w stanie postawić wyżej interesy swojego kraju wobec własnych i unikać skrócenia kadencji. Bez wątpienia jednak wczorajsze głosowanie to dla May policzek pytanie czy będzie w stanie się z tym pogodzić. Patrząc od strony inwestorów to zmienność na funcie nadal może być spora ale czy już dzisiaj poznamy rozwiązanie w sprawie brexitu to ciężki temat. Pozytywne będzie zapewne, że Izba Gmin znów oddali brexit no deal ale czy to coś kończy? Absolutnie nie.

Brak ważnych danych

Dzisiaj kalendarz makro nie zawiera topowych danych. Warto jedynie zwrócić uwagę na nastroje konsumentów z USA o 15. Poza tym, swoje wystąpienia ma kilku członków Fed ale nie ma się co spodziewać jakiś przełomowych słów. Rynek już zdyskontował brak podwyżek stóp do końca roku więc negatywne rzeczy dla USD nie powinny się pojawić. EUR/USD stabilizuje się w okolicach 1,13 i tak naprawdę brakuje argumentów za większym ruchem w którąś ze stron.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka interpretacji
Krzysztof Adamczak