Nowe miejsca pracy w USA

11 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Piątkowe dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Informacje inflacyjne w Polsce. Złotówka traci na wartości.

W piątkowe popołudnie poznaliśmy odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia okazała się wyższa od oczekiwanego wyniku o 10 punktów bazowych i wyniosła 4,9%. Wzrost stopy bezrobocia nie przełożył się na liczbę nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Liczba nowych miejsc pracy w tym sektorze wyniosła, nie jak przewidywali analitycy 178 tys, lecz o ponad 100 tys więcej. Te dane spowodowały natychmiastowy spadek na głównej parze walutowej EUR/USD o niecałego centa, by po chwili wykonać jeszcze większa korektę. Obecnie kurs EUR/USD waha się w okolicach poziomu 1,105.

Danymi, na które warto było w dniu dzisiejszym zwrócić uwagę były publikacje inflacyjne w Polsce. Wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC wyniósł o 0,4 pkt więcej aniżeli odczyt poprzedni. Inflacja konsumencka w naszym kraju w ujęciu miesięcznym wynosi 0,2%, z kolei wskaźnik ten rok do roku to -0,8%. Oba odczyty okazały się zbieżne z prognozami analityków.

W dniu dzisiejszym polska złotówka traci do euro i dolara po 2 grosze. Aktualnie za europejską walutę należy zapłacić 4,42 zł, a za dolara równe 4,00 zł. Cena jaką zapłacimy za jednego franka jest o grosz wyższa od poprzedniego zamknięcia i wynosi 4,06 zł. Koszt zakupu funta to 5,19 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak