pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Nowe miejsca pracy w USA

Nowe miejsca pracy w USA

11 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Piątkowe dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Informacje inflacyjne w Polsce. Złotówka traci na wartości.

    W piątkowe popołudnie poznaliśmy odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia okazała się wyższa od oczekiwanego wyniku o 10 punktów bazowych i wyniosła 4,9%. Wzrost stopy bezrobocia nie przełożył się na liczbę nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Liczba nowych miejsc pracy w tym sektorze wyniosła, nie jak przewidywali analitycy 178 tys, lecz o ponad 100 tys więcej. Te dane spowodowały natychmiastowy spadek na głównej parze walutowej EUR/USD o niecałego centa, by po chwili wykonać jeszcze większa korektę. Obecnie kurs EUR/USD waha się w okolicach poziomu 1,105.

    Danymi, na które warto było w dniu dzisiejszym zwrócić uwagę były publikacje inflacyjne w Polsce. Wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC wyniósł o 0,4 pkt więcej aniżeli odczyt poprzedni. Inflacja konsumencka w naszym kraju w ujęciu miesięcznym wynosi 0,2%, z kolei wskaźnik ten rok do roku to -0,8%. Oba odczyty okazały się zbieżne z prognozami analityków.

    W dniu dzisiejszym polska złotówka traci do euro i dolara po 2 grosze. Aktualnie za europejską walutę należy zapłacić 4,42 zł, a za dolara równe 4,00 zł. Cena jaką zapłacimy za jednego franka jest o grosz wyższa od poprzedniego zamknięcia i wynosi 4,06 zł. Koszt zakupu funta to 5,19 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak