Obraz po minutkach

Wczorajsza publikacja protokołu Komitetu ds. Otwartego Rynku była nieco zaskakująca dla rynków. Co prawda otrzymaliśmy potwierdzenie, iż podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych jest bardzo prawdopodobna, to pod znakiem zapytania stoją kolejne, które miały mieć miejsce w przyszłym półroczu. Z zapisków FED wynika, że członkowie muszą dogłębniej przyjrzeć się ostatnim i nadchodzącym danym makroekonomicznym, czy ostatnie wyhamowanie  w gospodarce jest tylko tymczasowe. Dodatkowo członkom FOMC ostatnio bliżej jest do redukcji sumy bilansowej niż do kolejnych podwyżek stóp procentowych. Wczorajszy odczyt protokołu z posiedzenia FOMC ponownie osłabił dolara, a kurs EUR/USD wrócił powyżej poziomu 1,12.

GUS publikuje

O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 7,7%, wobec marcowego odczytu wynoszącego 8,1%. Jest to najlepszy odczyt od wielu lat. Nie wpłynął on jednak znacząco na notowania złotówki, która dzisiaj nieznacznie traci do głównych walut. Za dolara zapłacimy 3,72 zł. Euro kosztuje 4,17 zł, funt 4,82 zł, a cena franka wynosi 3,82 zł.

Spokojne popołudnie

Na dzisiejsze popołudnie zostały zaplanowane jeszcze dwa odczyty ze Stanów Zjednoczonych. Oba zostaną opublikowane już o godzinie 14:30. Wtedy to poznamy saldo obrotów towarowych oraz liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, której prognozy wynoszą 238 tysięcy. Dane te nie powinny wpłynąć na dalsze notowania dolara.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Tej siły nic już nie zatrzyma?

15 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Dolar łapie zadyszkę

14 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Dużo danych, ale gwiazda może być tylko jedna

13 Paź 2021

Adam Fuchs