pl

Niewiele zmian

21 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w miejscu

    Kolejny tydzień na rynkach rozpoczął się bardzo spokojnie. Nie widać większych ruchów na parach powiązanych z naszą walutą. Piątkowe dobre dane, choć nieco gorsze od oczekiwań nie wpłynęły na notowania złotówki. W poniedziałek za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,77 zł. Euro kosztuje 4,29 zł. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,78 zł, a funt brytyjski na 4,86 zł.

W Stanach wolne

    21 stycznia przypada święto Martina Luthera Kinga w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to dzień wolny od pracy, co może nieco tłumaczyć dzisiejszy spokój na rynkach. W kalendarzu makroekonomicznym trudno również szukać odczytów zza oceanu. Z ważniejszych amerykańskich informacji można przytoczyć weekendową deklarację Donalda Trumpa. Zapowiedział on bowiem zmianę przepisów migracyjnych, której prawdziwym celem jest pozyskanie środków na budowę muru.

Plan B

    W nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się większych ruchów na parach walutowych powiązanych z brytyjską walutą. Kolejny gorący tydzień na funcie spowodowany będzie przystąpieniem do dalszych(ponownych) prac Theresy May nad przygotowaniem kompromisu w sprawie wyjścia Wielkiej brytanii ze struktur UE.

Nie tylko brexit

    W nadchodzącym tygodniu poza śledzeniem sytuacji na linii Wielka Brytania – Unia Europejska, warto przyjrzeć się czwartkowej decyzji EBC. Inwestorzy z niecierpliwością będa wyczekiwali konferencji Mario Draghiego i wskazówek prowadzenia dalszej polityki monetarnej w Europie. Ponadto w nadchodzącym tygodniu poznamy odczyty indeksów PMI ze Stanów Zjednoczonych i Europy.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak