Złotówka w miejscu

Kolejny tydzień na rynkach rozpoczął się bardzo spokojnie. Nie widać większych ruchów na parach powiązanych z naszą walutą. Piątkowe dobre dane, choć nieco gorsze od oczekiwań nie wpłynęły na notowania złotówki. W poniedziałek za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,77 zł. Euro kosztuje 4,29 zł. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,78 zł, a funt brytyjski na 4,86 zł.

W Stanach wolne

21 stycznia przypada święto Martina Luthera Kinga w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to dzień wolny od pracy, co może nieco tłumaczyć dzisiejszy spokój na rynkach. W kalendarzu makroekonomicznym trudno również szukać odczytów zza oceanu. Z ważniejszych amerykańskich informacji można przytoczyć weekendową deklarację Donalda Trumpa. Zapowiedział on bowiem zmianę przepisów migracyjnych, której prawdziwym celem jest pozyskanie środków na budowę muru.

Plan B

W nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się większych ruchów na parach walutowych powiązanych z brytyjską walutą. Kolejny gorący tydzień na funcie spowodowany będzie przystąpieniem do dalszych(ponownych) prac Theresy May nad przygotowaniem kompromisu w sprawie wyjścia Wielkiej brytanii ze struktur UE.

Nie tylko brexit

W nadchodzącym tygodniu poza śledzeniem sytuacji na linii Wielka Brytania – Unia Europejska, warto przyjrzeć się czwartkowej decyzji EBC. Inwestorzy z niecierpliwością będa wyczekiwali konferencji Mario Draghiego i wskazówek prowadzenia dalszej polityki monetarnej w Europie. Ponadto w nadchodzącym tygodniu poznamy odczyty indeksów PMI ze Stanów Zjednoczonych i Europy.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Taryfikator inwazji

20 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Rynek już wie

19 Sty 2022

Krzysztof Adamczak