pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Niekończące się negocjacje

Niekończące się negocjacje

26 cze 2015 Autor: Michał Iskat

Temat greckich negocjacji nie ma końca – tak jednym słowem można podsumować ostatnie dwa tygodnie. Ostatni akt w tej tragi-komedii to zakończone wczoraj bezowocnie kolejne posiedzenie Eurogrupy, co dość mocno pogorszyło nastroje wśród inwestorów. Czas mija nieubłaganie a Grecy mają coraz mniej czasu, niemniej od dłuższego czasu spekulacje analityków mówią o uzyskaniu kompromisu jednak miałoby to się stać na ostatniej prostej. Deadlinem w tym wypadku pozostaje 30 czerwca, wiec prawdopodobnie czeka nas jeszcze trochę stresów związanych z tematem negocjacji.

Piątek w kalendarz makroekonomiczny jest niemal pusty. Wśród danych które napłynęły dzisiaj na rynek interesujący był odczyt Wskaźnika Wyprzedzającego koniunktury wg BIEC. Wartość na poziomie 158,6 pkt (oczekiwano 158,3pkt) może wskazywać na ożywienie polskiej gospodarki w najbliższym okresie.

W dniu dzisiejszym o godzinie 16.00 inwestorzy poznają wskazania Indeksu Uniwersytetu Michigan za czerwiec. Analitycy w tym przypadku są pełni optymizmu i szacują wzrost wartości tego barometru amerykańskiej gospodarki z poziomu 90,7 pkt w maju do 94,5 pkt w bieżącym miesiącu. Wśród wydarzeń które mogą mieć wpływ na notowania na rynkach finansowych należy zwrócić uwagę na wystąpienie publiczne szefa Banku Anglii (Marka Carneya) oraz wystapienie szefa z Kansas City (Esther George).


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak