Negocjacje z Grecją znów bez przełomu

12 Cze 2015

Problemy Grecji nie dają o sobie zapomnieć. Wydawało się już, że Ateny są o krok od porozumienia z wierzycielami, tymczasem wczoraj rzecznik MFW Gerry Rice stwierdził, że nie ma żadnych postępów w sprawie uruchomienia pakietu pomocowego dla Grecji. Rice powiedział, że: ‘’istnieją poważne różnice między nami w większości kluczowych obszarów.’’

Przedstawiciele MFW wrócili do Waszyngtonu, a negocjacje zostały ponownie odłożone w czasie, do następnego szczytu Eurogrupy, który odbędzie się 18 i 19 czerwca. Jak określił Donald Tusk spotkanie to ‘’powinno być decydujące’’. Tymczasem rynki już dyskontują kolejne fiasko rozmów, giełda w Atenach spada niemal 4%, a główna para walutowa jest na 0,5-procentowym minusie i wynosi 1,1196.

Złotówka od rana nieznacznie traci na wartości, najmocniej w stosunku do dolara, obecnie kurs jest na 0,7-procentowym plusie i wynosi 3,6984. Funt i frank są na 0,5-procentowych plusach i wynoszą odpowiednio 5,7352 i 3,9576. Kurs euro praktycznie się nie zmienił od wczorajszego zamknięcia i wynosi 4,1393.

Z kalendarza makro poznaliśmy dziś produkcję przemysłową z Eurolandu, wynik okazał się nieco gorszy od oczekiwań, jednak nie miało to większego wpływu na kurs EURUSD. O 14:30 poznamy dane na temat inflacji producenckiej z USA, a o godz. 16:00  wstępny Wskaźnik Uniwersytetu Michigan.

W poniedziałek o 11:00 opublikowany zostanie wskaźnik bilansu handlu zagranicznego dla Strefy Euro. O 14:00 poznamy dane odnośnie inflacji dla Polski, a o 15:15 zostanie podany wskaźnik produkcji przemysłowej z USA.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Powell zmienia reguły gry

27 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Licytacje czas zacząć

26 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Robi się nerwowo

25 Sty 2022

Krzysztof Adamczak