pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Negocjacje z Grecją znów bez przełomu

Negocjacje z Grecją znów bez przełomu

12 cze 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Problemy Grecji nie dają o sobie zapomnieć. Wydawało się już, że Ateny są o krok od porozumienia z wierzycielami, tymczasem wczoraj rzecznik MFW Gerry Rice stwierdził, że nie ma żadnych postępów w sprawie uruchomienia pakietu pomocowego dla Grecji. Rice powiedział, że: ‘’istnieją poważne różnice między nami w większości kluczowych obszarów.’’

Przedstawiciele MFW wrócili do Waszyngtonu, a negocjacje zostały ponownie odłożone w czasie, do następnego szczytu Eurogrupy, który odbędzie się 18 i 19 czerwca. Jak określił Donald Tusk spotkanie to ‘’powinno być decydujące’’. Tymczasem rynki już dyskontują kolejne fiasko rozmów, giełda w Atenach spada niemal 4%, a główna para walutowa jest na 0,5-procentowym minusie i wynosi 1,1196.

Złotówka od rana nieznacznie traci na wartości, najmocniej w stosunku do dolara, obecnie kurs jest na 0,7-procentowym plusie i wynosi 3,6984. Funt i frank są na 0,5-procentowych plusach i wynoszą odpowiednio 5,7352 i 3,9576. Kurs euro praktycznie się nie zmienił od wczorajszego zamknięcia i wynosi 4,1393.

Z kalendarza makro poznaliśmy dziś produkcję przemysłową z Eurolandu, wynik okazał się nieco gorszy od oczekiwań, jednak nie miało to większego wpływu na kurs EURUSD. O 14:30 poznamy dane na temat inflacji producenckiej z USA, a o godz. 16:00  wstępny Wskaźnik Uniwersytetu Michigan.

W poniedziałek o 11:00 opublikowany zostanie wskaźnik bilansu handlu zagranicznego dla Strefy Euro. O 14:00 poznamy dane odnośnie inflacji dla Polski, a o 15:15 zostanie podany wskaźnik produkcji przemysłowej z USA.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny