pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Nastał nowy tydzień

Nastał nowy tydzień

04 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w poniedziałek

    Po gorszych pierwszych chwilach notowań nowego tygodnia , nasza waluta zdaje się odrabiać straty, a nawet nieco zyskiwać w stosunku do głównych walut. Brak ważniejszych odczytów najprawdopodobniej sprawi, że w dalszej części dnia nie zaobserwujemy większych ruchów. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,74 zł. Euro wyceniane  jest na 4,27 zł. Dolar amerykański kosztuje 3,73 zł, a funt brytyjski 4,88 zł.

Rynek pracy

    Pod koniec zeszłego tygodnia poznaliśmy dobre dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych jednak nie zobaczyliśmy większego odbicia dolara. Rynki nadal najprawdopodobniej czekają na rozstrzygnięcia wojny handlowej na linii USA – Chiny. W tym tygodniu poznamy szereg istotnych danych z amerykańskiej gospodarki. Jeżeli pozytywnie zaskoczą inwestorów to wesprą notowania dolara. Z kolei dziś po południu poznamy dynamikę zamówień na dobra zza oceanu i będą to jedyne ważne odczyty dzisiejszego dnia

Dalsza część ciekawsza

    Kolejne dni tygodnia zapowiadają się znacznie ciekawiej. Jutro poznamy szereg odczytów indeksów PMI dla usług. W środę czekają nas liczne odczyty zza oceanu. Z kolei w czwartek głównym wydarzeniem będzie decyzja banku Anglii o wysokości stóp procentowy. Nienudniejszy zapowiada się również piątek, kiedy to opublikowane zostaną informacje z kanadyjskiego rynku pracy.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Dolar słabnie, nawet do jena!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja na tapet cz.2
Dawid Górny