Nastał nowy tydzień

04 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w poniedziałek

Po gorszych pierwszych chwilach notowań nowego tygodnia , nasza waluta zdaje się odrabiać straty, a nawet nieco zyskiwać w stosunku do głównych walut. Brak ważniejszych odczytów najprawdopodobniej sprawi, że w dalszej części dnia nie zaobserwujemy większych ruchów. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,74 zł. Euro wyceniane  jest na 4,27 zł. Dolar amerykański kosztuje 3,73 zł, a funt brytyjski 4,88 zł.

Rynek pracy

Pod koniec zeszłego tygodnia poznaliśmy dobre dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych jednak nie zobaczyliśmy większego odbicia dolara. Rynki nadal najprawdopodobniej czekają na rozstrzygnięcia wojny handlowej na linii USA – Chiny. W tym tygodniu poznamy szereg istotnych danych z amerykańskiej gospodarki. Jeżeli pozytywnie zaskoczą inwestorów to wesprą notowania dolara. Z kolei dziś po południu poznamy dynamikę zamówień na dobra zza oceanu i będą to jedyne ważne odczyty dzisiejszego dnia

Dalsza część ciekawsza

Kolejne dni tygodnia zapowiadają się znacznie ciekawiej. Jutro poznamy szereg odczytów indeksów PMI dla usług. W środę czekają nas liczne odczyty zza oceanu. Z kolei w czwartek głównym wydarzeniem będzie decyzja banku Anglii o wysokości stóp procentowy. Nienudniejszy zapowiada się również piątek, kiedy to opublikowane zostaną informacje z kanadyjskiego rynku pracy.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak