pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Przed nami EBC i NFP

Przed nami EBC i NFP

03 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Dobre dane umacniają

    Notowania głównej pary walutowej nad ranem znów zawitały w okolice poziomu 1,17. Przyczyn ponownego wzrostu wartości dolara zapewne jest kilka. Jednak jednym z najważniejszych argumentów za coraz to mocniejszą amerykańską walutą zdają się być już dość klarowne perspektywy prowadzenia polityki monetarnej przez FED. Chodzi oczywiście o jeszcze jedną podwyżkę stóp procentowych w tym roku, a kolejne trzy już w roku następnym. Ponadto w październiku rozpocząć się miał program redukcji sumy bilansowej. Dodatkowym bodźcem do spadków na EUR/USD jest też oczywiście ryzyko polityczne w Europie. Starcia w Katalonii na pewno nie służą wspólnej walucie. Ponadto kolejnym impulsem do umocnienia dolara były wczorajsze dobre odczyty raportu ISM dla przemysłu oraz indeksu PMI również dla przemysłu.

Wtorek raczej spokojny

    Jedyne ważne wydarzenia makroekonomiczne, które miały nastąpić we wtorek już miały miejsce. W nocy poznaliśmy decyzję Banku Rezerw Australii odnośnie poziomu stóp procentowych. Chcący osłabienia pozycji dolara australijskiego tamtejszy bank centralny zdecydował się nie zmieniać kosztu pieniądza. Aktualny poziom stóp procentowych w Australii pozostaje na poziomie 1,5%, co doprowadziło do nieznacznych spadków na parze AUDUSD. Kolejne godziny kalendarza makroekonomicznego nie wyglądają zachęcająco. Brak ważnych odczytów najprawdopodobniej wpłynie negatywnie na działania inwestorów.

Złotówka bez ruchu

    Po nocnych i porannych delikatnych wahnięciach na polskich parach walutowych kurs złotówki powrócił w okolice wczorajszych zamknięć. Aktualnie frank szwajcarski wyceniany jest na 3,75 zł. Funta kupimy po 4,87 zł. Euro kosztuje 4,30 zł, a dolar 3,67 zł.

Kolejne dni ciekawsze

    Początek tygodnia nie był imponujący pod względem zmienności na rynkach. Jednakże już w najbliższych dniach może się to zmienić. W czwartek poznamy tzw. minutki EBC, które być może w końcu uchylą rąbka tajemnicy i rzucą światło na przyszłą politykę monetarną w Europie. Z kolei w piątek czekają nas emocje związane z amerykańskim rynkiem pracy. Jak co pierwszy piątek miesiąca poznamy odczyty NFP.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak