Na złotym nuda

24 sie 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Bez większych ruchów

Brak nowości ze strony Rady Polityki Pieniężnej. Niskie stopy procentowe najprawdopodobniej pozostaną z nami jeszcze na dużej. Dzisiejszy odczyt z rynku pracy nie zaskoczył analityków. Bezrobocie w Polsce wynosi 5,9%. Brak nowych informacji z krajowej gospodarki, a także spokój na rynkach światowych nie sprzyja zmienności na złotym. Dolar kosztuje 3,69 zł. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,27 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,75 zł. Z kolei funt brytyjski wyceniany jest na 4,74 zł.

Jackson Hole

Podczas trwającego zjazdu światowych bankierów w Jackson Hole najważniejszym wydarzeniem najprawdopodobniej będzie wystąpienie prezesa FED, Jeroma Powella. Jednakże rynki nie spodziewają się po tym przemówieniu żadnych fajerwerków. Najbliższe ruchy Fed są już bowiem dobrze znane inwestorom, także ciężko będzie ich czymś zaskoczyć.

Zamówienia

Zanim jednak przejdziemy do konferencji Powella w Stanach Zjednoczonych zostaną opublikowane dane dotyczące zamówień na dobra. Będą to również ostatnie ważne odczyty w tym tygodniu. Widzimy zatem, że dzisiejsze popołudnie może być ważne dla dolara. Większa zmienność na notowaniach amerykańskiej waluty powinna pojawić się w momencie innych niż oczekiwanych wyników dotyczących zamówień, a także w przypadku ważniejszych i niesłyszanych dotąd deklaracji Jeroma Powella podczas sympozjum w Jackson Hole.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Słabe prognozy dla europejskiego przemysłu

01 cze 2023

Dawid Górny