pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Na rynkach stagnacja

Na rynkach stagnacja

24 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Wakacje w pełni

    Na szerokim rynku nie dzieje się zbyt wiele. Nawet poranne publikacje indeksów PMI zarówno dla przemysłu jak i usług z gospodarek europejskich nie były w stanie poderwać inwestorów do większych działań. Notowania głównej pary walutowej praktycznie od wczoraj niewiele się zmieniły i oscylują w okolicy poziomu 1,17.

Co się stanie z lirą?

    Od dłuższego już czasu lira turecka przeżywa kryzys. Obserwujemy jej ciągły spadek wartości. Czy dzisiejsza decyzja tamtejszego banku centralnego w sprawie stóp procentowych pozwoli na chociaż chwilowy oddech? Analitycy spodziewają się podwyższenia stóp procentowych, jednakże czy członkowie CBRT zdecydują się po raz kolejny sprzeciwić Prezydentowi Erdoganowi, który jak powszechnie wiadomo stoi  murem za tanim pieniądzem. Pozwala to według niego na większą liczbę inwestycji co w dłuższej perspektywie poprawiłoby sytuację gospodarczą i poprawi notowania liry. Decyzja w tej sprawie zapadnie ok. godziny 13:00. Możemy zatem spodziewać się zwiększonej zmienności szczególnie na parach USDTRY i EURTRY.

Stopy jeszcze długo pozostaną w miejscu

    Z ostatniej wypowiedzi Eryka Łona, członka Rady Polityki Pieniężnej, wynika, że pozostawienie stóp procentowych na niskich, ale stabilnych poziomach jest strategią optymalną. Oczywiście jeżeli weźmiemy pod uwagę aktualne i przewidywane dane makroekonomiczne oraz jeżeli pozostaną one w większym stopniu niezmienne. Od rana złotówka praktycznie stoi w miejscu. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,69 zł. Funt brytyjski kosztuje 4,84 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,31 zł, a za franka szwajcarskiego 3,71 zł.

Popołudniowy kalendarz

    W godzinach popołudniowych napłynie do nas jeszcze kilka informacji ze Stanów Zjednoczonych. Najważniejszymi odczytami będą wyniki indeksów PMI dla usług i przemysłu.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak