Flauta na rynkach

30 maja 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Handel powoli rozkręca się

Wczoraj, podczas gdy mieliśmy dni wolne od pracy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Chinach, gdzie dzień wolny od pracy jest również dzisiaj, nie mieliśmy praktycznie żadnych ważnych odczytów dla inwestorów. Stąd też notowania na rynkach pozostały prawie niezmienione względem piątkowego zamknięcia.

Co dzisiaj w kalendarzu?

Po wczorajszym dniu bez emocji, dzisiejsza karta z kalendarza zawiera liczne odczyty makroekonomiczne. Niestety tylko nieliczne mogą mieć wpływ na decyzje inwestycyjne. Z ważniejszych danych poznaliśmy wzrost PKB we Francji w I kwartale, szwajcarski indeks instytutu KOF. Okazał się on być słabszy od oczekiwań, a także najniższy w ostatnim czasie. O godzinie 11:00 opublikowane zostały indeksy nastrojów w gospodarce Strefy Euro. Jedne były nieznacznie lepsze od prognoz nne nieznacznie gorsze. NIe jest to jednak na tyle ważny wskaźnik aby mógł ruszyć kursami.

Po południu seria danych z USA

O godzinie 14:30 rozpocznie się seria popołudniowych odczytów ze Stanów Zjednoczonych. Na początek poznamy sytuację na tamtejszym rynku pracy. Opublikowane zostaną dane dotyczące dynamiki dochodów i wydatków Amerykanów. Następnie czeka nas odczyt indeksów cen domów, a także indeks zaufania konsumentów. Wątpliwe jest jednak by dane te poprawiły sytuację dolara, który po małej korekcie znowu zmierza w kierunku poziomu 1,12 na głównej parze walutowej.

Złotówka stoi

Można powiedzieć, że notowania złotówki w stosunku do głównych walut zatrzymały się w okolicach ostatnich minimów. Dzisiejsza próba korekt w górę zakończyła się podobnie do wczorajszej, czyli powrotem w okolice cen otwarcia. Aktualnie za franka zapłacimy 3,83 zł, funt kosztuje 4,81 zł, euro 4,17 zł, a cena dolara jest równa 3,74 zł.

 

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak