pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Na rynkach spokojnie

Na rynkach spokojnie

30 maj 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Handel powoli rozkręca się

    Wczoraj, podczas gdy mieliśmy dni wolne od pracy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Chinach, gdzie dzień wolny od pracy jest również dzisiaj, nie mieliśmy praktycznie żadnych ważnych odczytów dla inwestorów. Stąd też notowania na rynkach pozostały prawie niezmienione względem piątkowego zamknięcia.

Co dzisiaj w kalendarzu?

    Po wczorajszym dniu bez emocji, dzisiejsza karta z kalendarza zawiera liczne odczyty makroekonomiczne. Niestety tylko nieliczne mogą mieć wpływ na decyzje inwestycyjne. Z ważniejszych danych poznaliśmy wzrost PKB we Francji w I kwartale, szwajcarski indeks instytutu KOF. Okazał się on być słabszy od oczekiwań, a także najniższy w ostatnim czasie. O godzinie 11:00 opublikowane zostały indeksy nastrojów w gospodarce Strefy Euro. Jedne były nieznacznie lepsze od prognoz nne nieznacznie gorsze. NIe jest to jednak na tyle ważny wskaźnik aby mógł ruszyć kursami.

Po południu seria danych z USA

    O godzinie 14:30 rozpocznie się seria popołudniowych odczytów ze Stanów Zjednoczonych. Na początek poznamy sytuację na tamtejszym rynku pracy. Opublikowane zostaną dane dotyczące dynamiki dochodów i wydatków Amerykanów. Następnie czeka nas odczyt indeksów cen domów, a także indeks zaufania konsumentów. Wątpliwe jest jednak by dane te poprawiły sytuację dolara, który po małej korekcie znowu zmierza w kierunku poziomu 1,12 na głównej parze walutowej.

Złotówka stoi

    Można powiedzieć, że notowania złotówki w stosunku do głównych walut zatrzymały się w okolicach ostatnich minimów. Dzisiejsza próba korekt w górę zakończyła się podobnie do wczorajszej, czyli powrotem w okolice cen otwarcia. Aktualnie za franka zapłacimy 3,83 zł, funt kosztuje 4,81 zł, euro 4,17 zł, a cena dolara jest równa 3,74 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak