pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Moody’s obniża tylko perspektywę

Moody’s obniża tylko perspektywę

16 maj 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

   Decyzja agencji Moody’s umacnia złotówkę. Zielone świątki w krajach europejskich.

    W piątkowy wieczór zostały w końcu rozwiane wszystkie spekulacje dotyczące decyzji agencji ratingowej. Z ulgą przyjęto informację o obniżeniu tylko perspektywy, a nie jak uważała większość analityków, obniżeniu ratingu. Taka decyzja bardzo dobrze wpłynęła na notowania naszej rodzimej waluty. Warto przypomnieć, że ze względu na krążące spekulacje co do werdyktu agencji Moody’s złotówka z dnia na dzień osłabiała się. Po weekendzie notowania złotówki w stosunku do głównych walut otworzyły się z luką.

    Aktualnie złotówka nadal zyskuje. Dolar amerykański od piątkowego zamknięcia potaniał o 4 grosze, a jego cena wynosi 3,85 zł. Również o 4 grosze spadła cena euro, które obecnie wyceniane jest na 4,36 zł. Frank szwajcarski obniżył swoją wartość wobec złotówki o 5 groszy, a koszt jego zakupu to obecnie 3,94 zł. Najbardziej potaniał funt brytyjski, który obecnie kosztuje 5,53 zł.

    Poza świętem szwajcarskiej waluty, z powodu Zielonych Świątków  dzień wolny mają takie kraje jak Norwegia, Węgry, Szwajcaria oraz Niemcy. W związku z tym kalendarz makroekonomiczny pozostaje zdecydowanie uboższy w odczyty gospodarcze. Jedyną istotna wiadomością z rana jest inflacja producencka w Czechach. W ujęciu miesięcznym inflacja producencka nie rośnie w tempie oczekiwanym przez analityków. Również odczyt inflacji z roku na roku był słabszy od prognoz i wyniósł -4,7%.

    W godzinach popołudniowych warto zwrócić uwagę na wiadomości zza oceanu. o godzinie 14:30 Zostanie opublikowany indeks NY Empire State, a o godzinie 16:00 przedstawiony będzie indeks rynku nieruchomości.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Alarm włączony, ale paniki nie ma
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Przemysł w Europie znów „na hamulcu”
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Bank Japonii zaciera ręce
Krzysztof Pawlak