Dzisiaj w kalendarzu ekonomicznym brak ważnych danych dla naszej gospodarki. W związku z tym złoty będzie pod wpływem światowych wydarzeń. Spokój ten nie przeszkodził w ustanowieniu kolejnych rekordów na parze USDPLN. Dziś nad ranem amerykańska waluta przekroczyła poziom 3,80zł, a kilka godzin później dotarła w okolice 3,85zł . Tak drogi dolar był ostatnio w 2009r. kiedy to dotarł do poziomu 3,92zł.

Powody do radości mają osoby zarabiające w funtach. Ich para jest również na maksimach. Od godziny 12:00 kurs oscyluje w granicach 5,79zł czyli na poziomach z 2007r. O godzinie 15:35 rozpoczyna się przemówienie prezesa banku Anglii. Może ono przynieść nieco dodatkowej zmienności na wspomnianej parze.

Euro od rana przeżywa ciężkie chwile. Wartość europejskiej waluty względem dolara spadła dziś poniżej poziomu 1,08. Wyznaczyła w ten sposób nowe wieloletnie minima. Powodem spadku EURUSD może być powracający temat długu Grecji. Na wczorajszym posiedzeniu ministrowie finansów Eurolandu potwierdzili, iż do Hellady nie będą wysyłane kolejne środki dopóki ta nie przeprowadzi niezbędnych reform. Warto wspomnieć, iż konkretne decyzje ws Grecji mogą pojawić się już jutro. To wtedy tzw. Troika czyli KE, MFW i EBC będą oceniać sytuację finansową tego kraju pod kątem uruchomienia kolejnej rundy wsparcia finansowego.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Temat brexitu może się ciągnąć aż do końca roku 2019

23 Sty 2019

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Plan B czyli nadal daleko do konkretnych decyzji

22 Sty 2019

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niewiele zmian

21 Sty 2019

Mateusz Wielewicki