pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Mnuchin poprawia nastrój.

Mnuchin poprawia nastrój.

26 mar 2018 Autor: Krzysztof Adamczak

Spokojny początek tygodnia, Mnuchin wierzy w porozumienie między USA a Chinami, złoty czeka na “minutki”.

Tydzień istotny czy nie?

    Dziś zaczynamy ostatni tydzień kwartału. Ze względu na rynek instrumentów pochodnych zwyczajowo można oczekiwać większej zmienności. Wiele wskazuje jednak na to, że ten kwartał zakończy się wyjątkowo spokojnie. Po pierwsze brakuje ważniejszych odczytów makroekonomicznych. Dzisiaj najważniejszym był ten dotyczący finalnego wyniku dynamiki PKB we Francji – znaczy bez szału. Później wcale nie będzie lepiej. W centrum uwagi będą indeksy oceniające nastroje konsumentów i producentów, raczej wątpliwe by któryś z nich zatrząsł rynkiem. Po drugie zbliżające się święta Wielkiejnocy również mogą skutkować mniejszą aktywnością na rynku.

Negocjacje zamiast wojny.

    Za studzenie emocji na rynku wziął się także amerykański sekretarz stanu Steven Mnuchin. W specjalnym wywiadzie dla telewizji Fox News zapowiedział rozpoczęcie negocjacji z Chinami, tak by uniknąć wojny celnej. Rynek przyjął tę zapowiedź z ulgą, wierząc, że omawiane cła mają być argumentem w binarnych negocjacjach. Widmo wojny handlowej dość łatwo zostało odsunięte, co w sumie może dziwić. Jeden wywiad sprawił, że na giełdy wrócił dobry nastrój oraz kolor zielony. Zmniejszenie globalnych napięć może powinno pomóc także złotemu.

W perspektywie minutki.

    Dla złotego ten tydzień także powinien być spokojny. W jego pierwszej połowie wpływ na naszą walutę będą mieć przede wszystkim czynniki zewnętrzne, co jak już wcześniej wspomniałem, może jej pomóc. Dopiero w czwartek doczekamy się ważniejszych doniesień lokalnych, a mianowicie protokołu z posiedzenia RPP. A to oznacza przypomnienie gołębiego wystąpienia Glapińskiego, który po ostatnim posiedzeniu Rady zasugerował, że na podwyżki stóp procentowych możemy poczekać aż do 2020 roku. Brak jastrzębich sygnałów zapewne uderzy w złotego, choć istnieje szansa, że rynek w tym czasie skupi się już na śniadaniu wielkanocnym.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD/PLN za 4 PLN, ale tylko przez chwilę
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Kurz opadł, nic się nie zmieniło
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Bitwa o NBP
Krzysztof Adamczak