Minutki RPP. Rynek pracy w USA.

24 lut 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Polityka bez zmian

Wczoraj poznaliśmy protokół z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Nie przyniósł on jednak żadnych nowości. Władze w Polsce nie widzą powodów do zmiany polityki monetarnej. PKB w Polsce ma rosnąć, a poziom inflacji, choć rośnie, nie powinien przekroczyć zakładanego celu inflacyjnego. Wnioskować zatem można, że stopy procentowe w Polsce jeszcze przez jakiś czas pozostaną na niezmienionych poziomach.

Reakcja złotówki

Nasza waluta od wczoraj uległa nieznacznemu osłabieniu. W dniu dzisiejszym frank szwajcarski podrożał o jeden grosz i kosztuje 4,04 zł. Cena euro obecnie waha się w okolicy 4,31 zł. Funt kosztował już dzisiaj 5,10 zł. Jedyna waluta, która minimalnie potaniała to dolar. Jest to efekt jego osłabienia na szerokim rynku. Za amerykańską walutę zapłacimy 4,06 zł.

Wnioski o zasiłek w Stanach

W dniu wczorajszym dużym zaskoczeniem na rynkach okazał się odczyt wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Ich liczba wyniosła 244 tys. wobec oczekiwanych 242 tys. Jest to o tyle zaskakujący rezultat, że rynek pracy w USA ma się obecnie całkiem dobrze. Ten rozczarowujący wynik jeszcze bardziej osłabił dolara. Na głównej parze walutowej przebity w górę został poziom 1,06.

Spokojny piątek

Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego wygląda ubogo choć całkiem ciekawie. Po południu poznamy odczyt inflacji w Kanadzie, a później opublikowana zostanie liczba sprzedanych domów oraz indeks Michigan w USA.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Kryzys bankowy trwa w najlepsze

20 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

To był prawdziwy rollercoaster

17 mar 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

EBC nieugięte w walce z inflacją

16 mar 2023

Adam Fuchs