Minutki nic nie zmieniły. Bezrobocie w Polsce.

23 Lut 2017

Protokół z posiedzenia FOMC

Wczorajsza publikacja protokołu z posiedzenia FOMC nie przyniosła żadnych przełomowych informacji. Większość członków FED uważa, że należy niedługo podnieść stopy procentowe ale tylko wtedy gdy oczekiwania inflacyjne oraz dane z rynku pracy będą zgodne z oczekiwaniami lub lepsze. Czyli tak na prawdą zostały potwierdzone ostatnie słowa Janet Yellen sprzed kilkunastu dni. Inwestorzy spodziewali się jednak konkretniejszych deklaracji. Co za tym idzie na rynkach zaczęto realizować zyski, a na kolejne tak znaczące umocnienie dolara będzie trzeba prawdopodobnie chwilę zaczekać. Aktualnie kurs głównej pary walutowej powrócił w okolice 1,055.

Rynek pracy w polsce

Przed południem Główny Urząd Statystyczny zaprezentował poziom bezrobocia w styczniu. Stopa bezrobocia w naszym kraju wynosi 8,6%. Jest to wynik o 10 punktów bazowych niższy od oczekiwanego. Z kolei o godzinie 14:00 zostanie opublikowany protokół z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Do tego czasu w dniu dzisiejszym złotówka osłabiła się. Euro kosztuje 4,30 zł. Za dolara zapłacimy 4,08 zł. Cena funta wynosi 5,08 zł, a frank podrożał do 4,04 zł.

Odczyty ze świata

Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego poranka był finalny odczyt PKB w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi zanotowali wzrost tego wskaźnika 1,2% w ujęciu rocznym. Nie wpłynęło to jednak na notowania wspólnej waluty. Z dużym prawdopodobieństwem można również stwierdzić, że popołudniowy odczyt wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych także nie wpłynie na układ sił na rynku.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Stagflacja bliżej niż nam się wydaje

22 Paź 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Risk off coraz odważniejszy

21 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Kwestia przyzwyczajenia?

20 Paź 2021

Adam Fuchs