Minutki z EBC. Jutro kolejne emocje.

06 kw. 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

ADP i FOMC

Wczorajsze popołudniowe dane ze Stanów Zjednoczonych nie były jednoznaczne. Co prawda, jak wykazał raport ADP, wzrost liczby zatrudnionych w sektorze prywatnym znacznie przewyższył oczekiwania rynków wynosząc 263 tysiące, to odczyty indeksów PMI i raportu ISM wypadły gorzej od prognoz. Jednakże kluczowym momentem dnia wczorajszego był odczyt protokołu z posiedzenia FOMC. Mówi on o prawdopodobnych dwóch podwyżkach stóp procentowych, a także o zmniejszeniu sumy bilansowej FED, która rosła na skutek prowadzenia programu QE. Po tych informacjach dolar nieznacznie osłabił się na szerokim rynku, by na początku dzisiejszej sesji odrobić straty.

Protokół EBC

O godzinie 13:30 poznamy tzw. minutki z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Inwestorzy z całą pewnością bacznie będą przyglądać się jego treści w poszukiwaniu  jakichkolwiek wskazówek dotyczących przyszłych działań banku. Po ostatnim posiedzeniu EBC euro mocno zyskało na wartości, jednak późniejsze wypowiedzi członków banku centralnego osłabiły jego notowania. Dodatkowo do słabszej kondycji wspólnej waluty przyczynił się odczyt inflacyjny. Należy się zatem spodziewać, że publikacja protokołu przyniesie wzmożony ruch na parach walutowych powiązanych z euro.

Ciekawy piątek

Jutrzejszy dzień zapowiada się równie ciekawie. kalendarz makroekonomiczny zawiera bowiem liczne publikacje. Od rana poznamy europejskie odczyty dotyczące m.in. produkcji przemysłowej czy handlu zagranicznego. Z kolei po południu, jak co pierwszy piątek miesiąca, czeka nas informacja z rynku pracy w USA. Po zaskakująco dobrym odczycie raportu ADP można spodziewać się wyników powyżej prognoz.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Słabe prognozy dla europejskiego przemysłu

01 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w dół

31 maja 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Deal dopięty

30 maja 2023

Krzysztof Pawlak