pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Majówka bez odpoczynku

Majówka bez odpoczynku

29 kwi 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Na złotym bez zmian

    Poniedziałek póki co nie przynosi kontynuacji zeszłotygodniowego osłabienia złotówki. Najprawdopodobniej inwestorzy wyczekują już informacji, które napłyną w najbliższych dniach. Aktualnie za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,84 zł. Wspólna waluta kosztuje 4,29 zł. Funt brytyjski wyceniany jest na 4,97 zł, a frank szwajcarski na 3,77 zł.

Poniedziałkowy kalendarz

Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego pomimo licznych odczytów wygląda dość ubogo w porównaniu z nadchodzącymi dniami. Do ważniejszych publikacji dzisiejszego przedpołudnia możemy zaliczyć odczyty z koniunktury gospodarczej w strefie euro. Wbrew pozorom nastroje na rynkach nie są dużo gorsze od spodziewanych. Z kolei po południu poznamy raport dotyczący wydatków i dochodów amerykanów.

Zapracowana majówka

    Inwestorzy z pewnością nie odpoczną w nadchodząca majówkę. Czeka nas bowiem szereg publikacji. Praktycznie codziennie zaplanowane są istotne odczyty danych. W europie poznamy dynamikę inflacyjną oraz wyniki indeksów PMI. W Wielkiej Brytanii przedstawiciele Banku Anglii będą decydowali o wysokości stóp procentowych. Z kolei W Stanach Zjednoczonych opublikowane zostaną raporty ISM dla przemysłu i usług, dynamika zamówień na dobra, poznamy także decyzję FED w sprawie stóp procentowych. najważniejszym wydarzeniem tygodnia najprawdopodobniej będzie publikacja danych z rynku pracy w Stanach.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs