Majówka bez odpoczynku

29 kw. 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Na złotym bez zmian

Poniedziałek póki co nie przynosi kontynuacji zeszłotygodniowego osłabienia złotówki. Najprawdopodobniej inwestorzy wyczekują już informacji, które napłyną w najbliższych dniach. Aktualnie za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,84 zł. Wspólna waluta kosztuje 4,29 zł. Funt brytyjski wyceniany jest na 4,97 zł, a frank szwajcarski na 3,77 zł.

Poniedziałkowy kalendarz

Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego pomimo licznych odczytów wygląda dość ubogo w porównaniu z nadchodzącymi dniami. Do ważniejszych publikacji dzisiejszego przedpołudnia możemy zaliczyć odczyty z koniunktury gospodarczej w strefie euro. Wbrew pozorom nastroje na rynkach nie są dużo gorsze od spodziewanych. Z kolei po południu poznamy raport dotyczący wydatków i dochodów amerykanów.

Zapracowana majówka

Inwestorzy z pewnością nie odpoczną w nadchodząca majówkę. Czeka nas bowiem szereg publikacji. Praktycznie codziennie zaplanowane są istotne odczyty danych. W europie poznamy dynamikę inflacyjną oraz wyniki indeksów PMI. W Wielkiej Brytanii przedstawiciele Banku Anglii będą decydowali o wysokości stóp procentowych. Z kolei W Stanach Zjednoczonych opublikowane zostaną raporty ISM dla przemysłu i usług, dynamika zamówień na dobra, poznamy także decyzję FED w sprawie stóp procentowych. najważniejszym wydarzeniem tygodnia najprawdopodobniej będzie publikacja danych z rynku pracy w Stanach.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy usłyszymy zapowiedź obniżki stóp?

07 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny