pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Lekkie odreagowanie

Lekkie odreagowanie

25 mar 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka na początku tygodnia

    Po piątkowych odczytach PMI, które okazały sią gorsze od oczekiwanych na rynkach nastąpił wzrost awersji do ryzyka. Doprowadziło to między innymi do osłabienia złotówki. Dziś nasza waluta nieco odrobiła straty. Aktualnie dolar amerykański wyceniany jest na 3,79 zł. Funt kosztuje 5,01 zł, frank szwajcarski 3,82 zł, a za euro zapłacimy 4,29 zł. W godzinach przedpołudniowych poznaliśmy również stopę bezrobocia w Polsce, która nie zaskoczyła i wyniosła 6,1%

Spokojny poniedziałek

    W kalendarzu makroekonomicznym próżno dziś szukać ciekawych odczytów. Jedyną ważną informacją był pozytywny wynik indeksu instytutu Ifo, który pozytywnie zaskoczył rynki i nieco poprawił sentyment.

Co przyniesie tydzień

    Główne wydarzenia nadchodzącego tygodnia będą związane, jak to już miało miejsce ostatnio, z głosowaniem w sprawie brexitu. Póki co Theresa  May na uzyskanie porozumienia dostała kolejne 2 tygodnie. Choć prawdopodobnie nikt nie wierzy w wizję tzw. twardego brexitu to zaczyna się o nim coraz więcej mówić. Zatem każda plotka czy informacja mogą zwiększyć wahania na parach powiązanych z brytyjską walutą.

    Pod koniec tygodnia poznamy szereg odczytów inflacyjnych, a także dane dotyczące dynamiki PKB w USA i Wielkiej Brytanii.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny