Krajobraz po NFP

09 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Ambiwalentne dane

W piątkowe popołudnie miał miejsce jeden z istotniejszych odczytów dla FED, a co za tym idzie dla notowań dolara. Dodatkowo dane z amerykańskiego rynku pracy ożywiają inwestorów, co z kolei wiąże się ze zwiększoną zmiennością na dolarowych parach walutowych. Zdaje się, że tym razem gracze nie mieli jednoznacznych ocen publikacji. Redukcja liczby miejsc pracy w sektorze pozarolniczym nie jest niczym dobrym, ale takiego negatywnego wyniku można się było po cichu spodziewać, szczególnie po ostatnich  stratach wywołanych załamaniami atmosferycznymi w kilku stanach. Z drugiej jednak  strony wsparciem dla dolara mogła być niższa stopa bezrobocia, a także wzrost  płacy godzinowej. Presja płacowa może doprowadzić do wzrostu inflacji, co z kolei przełoży się na szybsze zmiany stóp procentowych.

Notowania dolara

Tuż po odczycie dolar zaczął mocno zyskiwać na wartości, jednak po chwili inwestorzy zmieni kierunek swoich poczynań, a dolar zaczął się osłabiać. Aktualnie na głównej parze walutowej znajdujemy się na poziomach wyższych niż przed ogłoszeniem NFP. EURUSD oscyluje w okolicy poziomu 1,174.

Spokojny poniedziałek

Dzisiejsza karta z kalendarza nie zachwyca planowanymi publikacjami, stąd też na rynkach walutowych niewiele się dzieje. Jedyny warty uwagi był odczyt produkcji przemysłowej w Niemczech, która mogła pozytywnie zaskoczyć rynki.  Również niewielkie ruchy są zauważalne na polskich parach walutowych. Frank kosztuje 3,74, funt 4,82 zł, euro 4,30 zł, a dolar 3,66 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Jak dobrze, że to już koniec

23 wrz 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Atak jastrzębi

22 wrz 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Awersja do ryzyka przed Fed

21 wrz 2022

Krzysztof Pawlak