pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Krajobraz po NFP

Krajobraz po NFP

09 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Ambiwalentne dane

    W piątkowe popołudnie miał miejsce jeden z istotniejszych odczytów dla FED, a co za tym idzie dla notowań dolara. Dodatkowo dane z amerykańskiego rynku pracy ożywiają inwestorów, co z kolei wiąże się ze zwiększoną zmiennością na dolarowych parach walutowych. Zdaje się, że tym razem gracze nie mieli jednoznacznych ocen publikacji. Redukcja liczby miejsc pracy w sektorze pozarolniczym nie jest niczym dobrym, ale takiego negatywnego wyniku można się było po cichu spodziewać, szczególnie po ostatnich  stratach wywołanych załamaniami atmosferycznymi w kilku stanach. Z drugiej jednak  strony wsparciem dla dolara mogła być niższa stopa bezrobocia, a także wzrost  płacy godzinowej. Presja płacowa może doprowadzić do wzrostu inflacji, co z kolei przełoży się na szybsze zmiany stóp procentowych.

Notowania dolara

    Tuż po odczycie dolar zaczął mocno zyskiwać na wartości, jednak po chwili inwestorzy zmieni kierunek swoich poczynań, a dolar zaczął się osłabiać. Aktualnie na głównej parze walutowej znajdujemy się na poziomach wyższych niż przed ogłoszeniem NFP. EURUSD oscyluje w okolicy poziomu 1,174.

Spokojny poniedziałek

    Dzisiejsza karta z kalendarza nie zachwyca planowanymi publikacjami, stąd też na rynkach walutowych niewiele się dzieje. Jedyny warty uwagi był odczyt produkcji przemysłowej w Niemczech, która mogła pozytywnie zaskoczyć rynki.  Również niewielkie ruchy są zauważalne na polskich parach walutowych. Frank kosztuje 3,74, funt 4,82 zł, euro 4,30 zł, a dolar 3,66 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak