pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Korekta piątkowego osłabienia złotego

Korekta piątkowego osłabienia złotego

04 maj 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Poranne godziny handlu odbywały się pod dyktando danych PMI dla przemysłu dla Eurolandu, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch oraz Polski. Pozytywnie zaskoczyły odczyty z Niemiec i Włoch, natomiast rozczarowały odczyty dla Hiszpanii oraz Francji. Jednak we wszystkich przypadkach opublikowane dane były bardzo zbliżone do konsensusu rynkowego dlatego nie wywołały większego zamieszania na rynku walutowym.

Podczas długiego weekendu złoty tracił na wartości wobec euro osiągając chwilami poziom 4,076 pln, dziś obserwujemy korektę tego ruchu, kurs od rana stoczył się do poziomu 4,043 pln. Funt kontynuuje trend spadkowy i jest już najtańszy od stycznia jego kurs wynosi 5,479 pln. Duże znaczenie dla brytyjskiej waluty mogą mieć czwartkowe wybory, których wynik po raz pierwszy od wielu lat jest nie do przewidzenia.

Główna para walutowa pomimo braku złych danych z strefy euro, koryguje już drugi dzień blisko 4-tygodniowe wzrosty. Na notowania głównej pary mogą dziś wpłynąć popołudniowe dane ze Stanów. O godz. 16:00 poznamy zamówienia w przemyśle oraz zamówienia na dobra trwałe. Ponadto o godz. 15:00 przemawia członek FOMC Tarullo, a o godz 21:10 Williams.

Na najważniejsze dane makro w tym tygodniu będziemy musieli poczekać do piątku, wówczas poznamy sytuację z rynku pracy dla USA (stopę bezrobocia oraz zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolnicznym i prywatnym). Do tego momentu nie powinniśmy obserwować większej niż zwykle zmienności na EUR/USD.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny